Ayvacık Sosyal Güvenlik Merkezi Projesinde İhale Aşamasına Gelindi

01 Mayıs 2013

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve Ayvacık Belediye Başkanlığı işbirliğiyle yürütülen, yapımına kısa sürede başlanılmak istenilen “Ayvacık Sosyal Güvenlik Merkezi” projesinde ihale aşamasına gelindi. Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ile Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Basri Tümsek’in katıldığı törende imzalar atıldı.

Ayvacıklı vatandaşların, çevre ilçe ve beldelerdeki vatandaşların uzun süredir özlemle beklediği ve herhangi bir sosyal güvenlik işleminde Çanakkale’ye giderek burada işlemlerini tamamlama çilesi sona eriyor. Ayvacık Belediye Başkanlığı’na ait ilçe girişindeki taşınmazın Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne devir teslimi yapılarak gerekli protokoller imzalandı. Ayvacık Sosyal Güvenlik Merkezi projesi yapım ihalesi aşamasına getirilerek önemli yol katedildi. Çanakkale’nin bazı ilçelerine uygulanan modern görünümlü Sosyal Güvenlik Kurumu Merkezi binalarının bir benzeri de Ayvacık’a yapılarak vatandaşların işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde il merkezine gitmeden yapılabilecek.

Devir teslim imza töreninde duygularını ifade eden Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin,

“İlçemize resmi kurumlarımızın yatırımlar yapması, birimlerinin vatandaşlarımıza hizmet vermesi bizi her zaman mutlu etmiştir. Bu amaçla yola çıkarak Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Sayın Basri Tümsek ile yapmış olduğumuz görüşme sonucunda ilçemizde de bir Sosyal Güvenlik Merkezi açılması hususunda çalışmaya başladık ve belediyemize ait bir araziyi bedelsiz olarak kendilerine devrettik, gerekli protokollerimizi imzaladık. İhale aşamasına kadar getirdiğimiz bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Basri Tümsek ise,

“Ayvacık’ta yeni açacağımız merkezimizin çalışmalarında sona gelmiş bulunuyoruz. Ayvacık Belediyesi tarafından kurumumuza devredilen bu arazi üzerine merkezimizi yapacağız. Bu konuda bizlere çok yardımcı olarak büyük misafirperverlik gösteren Ayvacık Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ünal Şahin’e teşekkürlerimi sunuyorum.”

dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir