Ayvacık Sulama Birliği’nde Seçim Heyecanı Yaşadı

25 Eylül 2012

T.C. Ayvacık Barajı Sulama Birliği’nin 6172 sayılı kanuna geçiş sürecinde yapılması gereken meclis üyeleri genel seçimi Ayvacık Belediyesi Yazlık Düğün Salonu’nda yapıldı.

İlçe seçim kurulu tarafından düzenlenen seçim gizli oy, açık tasnif usulüyle gerçekleştirildi. İlk turda 32 kişi meclis üyesi adayı olurken Ayvacık İlçesi, Gülpınar Beldesi, Tuzla, Yukarıköy, Kızılkeçili, Kocaköy, Kösedere, Söğütlü, Paşaköy, Behramkale, Sazlı Köylerinden gelen sulama birliği üyelerinin oyları ile 30’u birlik meclisine girdi. İlk turda seçilen meclis üyeleri mevzuat gereği üç gün sonra yapılan birlik meclis toplantısında Birlik Başkanı, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Katip Üyeler’de bu toplantıda gizli oy, açık tasnif usulüyle seçildi. Geçtiğimiz haftasonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin tüm meclis üyelerinin oylarını alarak yeniden birlik başkanı seçildi. Yönetim Kurulu’na Gülpınar Beldesi Belediye Başkanı Recep Şahin, Osman Yaşar Kalkan, Necati Kılcan, Halil Oran seçilirken, Denetim Kurulu Üyeliklerine Ali Korol, Gülsüm Karagöz, Yıldıray Çintirli, Meclis katip Üyeliğine Sebahattin Akça ve Mehmet Küplü seçildi.

“Bölge Halkımızın Çalışmalarımızda Yanımızda Olması Bize Güç Katar”
Yapılan seçimin ardından meclis üyeleri Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’i yeniden birlik başkanı seçilmesi nedeniyle kutladılar. Burada meclis üyelerine bir konuşma yapan Başkan Şahin, “Seçime katılan tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunarım. Çünkü biz Ayvacık Barajı’nın inşa edilmesinde ve sulama hattının geçirilmesinde bizim emeğimiz kadar halkımızın da büyük emeklerinin olduğunu düşünüyoruz. Bu seçim Ayvacık Merkezi dışında Belde ve Köylerimizi kapsayan bir seçim olması nedeniyle bizim için önemli. Arkadaşlarımızın, vatandaşlarımızın bizi desteklemesi şu anlama geliyor, Yaptığımız çalışmaların doğruluğu ve verdiğimiz emeğin alkışı olarak görmek bizi mutlu ediyor. Açıkçası sandıktan çıkan bu sonuç bizi oldukça memnun etti. Bölge halkımızın yanımızda olması, çalışmalarımızda bize destek olması bizi güçlendirir, motive eder.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir