AYVACIK’A DOĞAL TAŞ ISLAH KANALI PROJESİ

15 Ağustos 2016

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü “Organik Kültürler Diyarı” olarak bilinen Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde örnek bir projeye imza atacak. İnşaat çalışmalarında estetiği ön planda tutan ve yapıldığı bölgenin tabii dokusuna uygun eserler ortaya koyan DSİ, bu kriterler çerçevesinde yapımı planlanan “Çanakkale-Ayvacık İlçesi Çayırlar, Kuyualanı ve Kaklık Dereleri Taşkın Kontrol İnşaatı” nın sözleşmesini imzaladı.

Ege ve Marmara’nın buluştuğu yer olan Ayvacık tabii güzellikleri, taş evleriyle ülkemizde ve dünyada ün yapmış küçük bir ilçe durumunda bulunuyor. Asırlar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu ilçe  “Organik Kültürler Diyarı” olarak biliniyor.

Projede Estetik Ön Planda Tutuluyor
Orman ve Su İşleri Bakanlığı da bu ilçenin sahip olduğu tabii güzelliklere ve dokuya uygun olarak ilçede ıslah projesi geliştirdi. Estetiğin ön planda olduğu “Çanakkale-Ayvacık İlçesi Çayırlar, Kuyualanı ve Kaklık Dereleri Taşkın Kontrol İnşaatı” projesine ait sözleşme ise yüklenici firma ile imzalandı.

Projeler İçin 3 E Prensibi
DSİ’nin hayata geçirdiği projelerde estetiğe büyük önem verdiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Projelerimizde Estetik, Emniyet ve Ekonomi prensiplerini yani, 3 E prensibini uyguluyoruz. Bu şirin ilçemizde de yapacağımız ıslah çalışmasında bu prensipleri uygulayacağız. Proje Ayvacık’ın tabii dokusuna uygun olarak inşa edilecek” değerlendirmesinde bulundu.

Proje kapsamında Çayırlar deresinde 2.337 metre, Kuyualanı deresinde 1.916 metre ve Kaklık deresinde 806 metre olmak üzere toplam 5.059 metre kârgir duvarlı ıslah kanalı yapılacak.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir