Ayvacık’ta Yeni Otogar Projesi Belli Oldu

Ayvacık’ta Yeni Otogar Projesi Belli Oldu
06 Haziran 2013

Assos, Kazdağları gibi tarihi ve doğal güzellikleriyle tüm Dünya’da adından söz ettiren Ayvacık’a doğal taşlarla kaplı modern bir otogar yapılacağı bildirildi.

Çanakkale ? İzmir Karayolu üzerinde Ayvacık Şehir girişi ve yeni Assos yolunun birleştiği noktada 17 dönüm arazi Ayvacık Belediyesi tarafından kamulaştırılarak gelişen şehrin ihtiyacı olan otogar projesine tahsis edildi. Otogar projesinin çizimlerine başlandığı belirtildi.

Ayvacık Belediyesi’nden yeni otogar projesiyle ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi>

“Ayvacık esnafı tarafından yerinde yapılan ön istek çalışmaları belediyenin İller Bankası’na yaptırdığı proje ihalesiyle hazırlanarak örnek yapı görüntüleri halkın beğenisine sunuldu. Bölgenin tarihi ve turistik yapısına uygun genelde yerel taş ağırlıklı yapılacak olan tesisin son iki örneğinden birinin kamuoyu tarafından seçmesi için 19 Mayıs 2013 Pazar gününden itibaren ve devam eden günlerde standlar kurularak oylanacak projeler dağıtıldı. 806 katılımcının gerçekleştirdiği oylama neticesinde 1.Proje 145 oy, 2. Proje 660 oy ve 1 geçersiz oy neticesinde 2. proje örneği olan cam ve taş ağırlıklı yapı tarzı halk tarafından seçildi.”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, “Ayvacık ilçemizden geçecek olan ve yapımı devam eden duble yol üzerinde çağa uygun, ihtiyaçlara cevap verecek bir otogar yapılması gerekiyordu. Bu yüzden çalışmalarımız neticesinde ortaya çıkan bölgenin yapı tarzına uygun olan tesisin seçimini halkın kendisinin yapması daha iyi oldu. Bu aşamadan sonra tesisin biran önce yapımının da gerçekleşmesi için çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

Projesi tamamlandıktan sonra yapım ihalesine çıkacak olan Ayvacık Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yapımına en kısa sürede tamamlanacağı ve hizmete açılacağı bildirildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir