Aziz Nesin Veto Edildi İddiası

15 Aralık 2015

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal ve Düşünsel Araştırmalar Topluluğu öğrencilerine, Aziz Nesin’in 100.yaşını kutlama izni verilmediği öne sürüldü.

İddialara göre öğrencilere, ”Aziz Nesin 100 Yaşında” etkinlikleri çerçevesinde okulda ‘Akıntıya Karşı Aziz Nesin’ belgeselinin gösterimi için gerekli belgeleri Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na iletmelerine rağmen okul yönetiminin herhangi bir yazılı gerekçe olmadan sadece sözlü olarak beyan ettikleri ”uygun değildir” sebebi ile izin verilmedi.

Sol’da yer alan habere göre; topluluk üyelerinin her türlü girişimlerine karşın, ÇOMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Rektörlük bir yazılı sebep belirtmeden belgeseli sakıncalı bulduğu için izin vermediğini belirtti.
Komünist Gençlik ise durumla ilgili bir açıklama yaparak; Aziz Nesin’den korkanların, belgeseline dahi izin vermeyenlerin, Suriye’deki cihatçı teröristlere yardım tırları gönderen İnsani Yardım Vakfı’na (İHH) salon tahsis ettiğini hatırlattı. Komünist Gençlik Çanakkale üyeleri ÇOMÜ OSEM Binası önünde 16 Aralık saat 12:30’da ‘Gericiliğe Karşı ‪#‎AzizNesinOlunmalı‬’ başlığıyla bir basın açıklaması düzenleyecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir