Bahar Yurt, İl Kadın Girişimciler Kurulu’nda Güven Tazeledi

Bahar Yurt, İl Kadın Girişimciler Kurulu’nda Güven Tazeledi
09 Ocak 2015

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, yeni dönemdeki ilk seçimli toplantısını yaparak, görev dağılımında bulundu. Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri yaptıkları oylamada, eski başkan Bahar Yurt’u oybirliğiyle yeniden Başkanlığa seçti.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yapılan seçimli toplantıya, İcra Komitesi üyeleri Aytül Dizer, Bahar Yurt, Birce Bilici, Derya Özkan, Fatma Songül Aktoprak, Gökçe Uygun, Gülçin Semizoğlu, Hatice Korkmaz, Kadriye Erol, Nagihan Tuna, Perihan Duman, Sebahat Kaya ile ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, İl Kadın Girişimciler Sorumlusu Seçil Uğur katıldılar. Toplantıya mazeretleri nedeniyle Arzu Tuna, Esra Yüksel, Bihter Köşdere Yel katılmadılar.

ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimciliğin teşvik edilmesi, yeni girişimcilerin önünün açılması konusunda tüm çalışmalara destek verdiğini ve eğitime yönelik projeler uyguladığını belirtti. Sandal, kadın girişimcilere de bu anlamda önemli görevler düştüğünü, yeni girişimcilere rol model olmaları gerektiğini söyledi.

Toplantıda yapılan oylamada Bahar Yurt, 12 üyenin oyunu alarak yeniden İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanlığına seçildi. Başkan Yardımcıları da 12 oyla Kadriye Erol ile 10 oyla Hatice Korkmaz oldular.

İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Bahar Yurt, seçimli toplantının ardından yaptığı açıklamada, ekonomik yaşamda kadınların rolünün artması, hem Türkiye ve hem de Çanakkale’de girişimci kadın sayısının daha fazla olması gerektiğini belirterek, çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıracaklarını ifade etti. Çanakkale ekonomisinde kadınların daha fazla rol alması için GMKA’nın destekleri kapsamında kadınlara yönelik proje geliştireceklerini ve iş kadınlarına yönelik eğitim yapmayı planladıklarını ifade etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir