Baharı Bekleyen Kumrular Gibi…

Bu hava ne zaman ısınacak günlük. Bekle bekle bir hal oldum. ÇOMÜ bahar şenliklerinde geçen seneki fotoğraflarımıza bakıyorum askılı tişörtlerle kendimizden geçmişiz. Bu sene montları yanımızdan ayıramadık bir türlü. Şehrimizin geçen haftaki dinamizmini bahar şenlikleri oluşturdu. Organizasyon firması 25 bin kişinin katıldığını belirtti. Oldukça kalabalık ve eğlenceliydi. En güzel taraflarından biri de çadır kampı yapılmasına izin verilmesi oldu. Böylece kesintiye uğramadan 3 gün 3 gece eğlence devam etti.

Geçen hafta daha önce vizyona giren ama yoğun istek üzerine 2. kez vizyona sokulan “Devrim Arabaları” filmini izledim. Yönetmenliğini Tolga Örnek’in başrollerinde Selçuk Yöntem, Taner Birsel ve Uğur Polat’ın oynadığı film aklı başında her TÜRK?ün izlemesi gereken bir film. Bu film yakın tarihimiz hakkında bildiğimiz bazı şeylerin ne kadar yanlış ve kulaktan dolma olduğunu anlatıyor. Bazı çevreler tarafından “ulusalcı” ve “Amerikan karşıtı” gibi algılansa da tarafsız bir bakış açısı sunmakta. “Benzin koymayı unutmak” diye bir konunun söz konusu olmadığını ve ecdadımızın ne kadar yürekli olduğunu bizlere göstermesi açısından çok iyi bir örnek oluşturmakta.

Belediyemizden kaldırımlar hakkında bir çalışma yapmasını istiyorum. Özellikle Fetvane Sokak, Yalı Caddesi ve Çarşı Caddesi’nde çoğu esnafın mallarını kaldırımda sergilemesinden rahatsızım. Artık bunun bir son bulmasını istiyorum. Bu sokaklarda çocuklar asla kaldırımı kullanamıyor. Bu sokaklarda sakatlar yürüyemiyorlar. Bu sokaklarda yaşlılar yürüyemiyorlar. Esnafın % 90’ı mallarını kaldırımda sergiliyor. Temizlik malzemelerini, dolaplarını, masalarını koyarak kaldırımların kullanılmasını engelliyorlar. Lütfen belediye bu konuda bir şey yapsın.

Filtreler:

Selin Hande Yaşar Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir