Baja Troia Turkey sona erdi

Baja Troia Turkey sona erdi
08 Ekim 2018

Çanakkale’de, 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında 4-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 5 organizatör ülkenin katıldığı 6 ayaklı uluslararası offroad yarışı East European Tout Terrain Series’in 5’inci ayağı olan Baja Troia Turkey, seremoni startı ile başladı.

Truva Atı’nın önünde gerçekleştirilen seremoni startı, Çanakkale Vali Yardımcısı Turan Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Çanakkale’de, 4 gün süren yarışta, ralli kategorisinde 37 ve motosiklet kategorisinde de 33 olmak üzere 70 araç 815,75 km yol kat edecek. 4×4 araçlar, buggyler, ATV ve UTV’ler ile motosikletlerin hem zorlu offroad etaplarını, hem de yüksek hızlı performans etaplarını kat ettiği yarışta, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan ve İsrail’den ekiplerin yanı sıra Türkiye’den de offroad ve motosiklet branşının önde gelen isimleri katıldı

Troya Yılı kapsamında düzenlenen Baja Troia Turkey yarışına çeşitli ülkelerden katılan yarışçılara Çanakkale’nin muhteşem doğası ve tarihi dokusu tanıtıldı.

2018 Troya Yılı’nda düzenlenen yarış normal programına, özellikle yabancı yarışçılara tanıtılmak için Truva Antik Kenti de eklendi. Yabancı basın mensuplarının ve dünyaca ünlü sosyal medya fenomenlerinin de görüntü aldığı Baja Troia Turkey yarışı, yurt dışında Çanakkale’nin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak için bir fırsat olarak değerlendirildi.Yarış, Truva Atı’nın önünde Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreni ile son buldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir