Baja Troia Turkey Sürüyor

Baja Troia Turkey Sürüyor
19 Ekim 2019

17 Ekim Perşembe günü Seremonik Startın ardından KİPA Özel Seyirci Alanına ulaşan ekipler, ertesi gün start sıralarını belirlemek üzere Prolog Etabında zamana karşı yarıştılar. CANAM MAVERICK X3 ile en hızlı dereceyi yapan yarışan Bulgar Yarışçı VLADISLAV VELKOV – ILIYAN GEORGIEV ekibi 18 Ekim Cuma günü ilk sırada start almaya hak kazandı.

18 Ekim Cuma günü 2 Etap koşuldu. Dümrek köyü yakınında başlayan parkur Denizgöründü, Gökçeiçi, Salihler ve Karapınar köylerinden geçerek Çiftlikdere köyü yakınlarında son buldu. rulet siteleri KİPA Servis alanından hareket eden ekipler 26 km mesafedeki Özel Etap start noktasına geldiler. 08.48’de verilen ilk startın ardından ekipler 120,30 km uzunluğundaki parkuru geçtiler. İDA, ekiplerin yüksek hızlara ulaşabildikleri uzun düzlükler kadar, dikkatle indikleri kayalık dik inişler olan, toprak ağırlıklı, dinamik bir etap olarak beğeni topladı. Ekipler SS1 ve SS2 adları ile aynı parkuru gün içinde 2 kez geçtiler.

Güne ilk sırada başlayan Bulgar ekip Vladislav Velkov – Ilıyan Georgiev ikilisi lastik parçaladığı için zaman kaybetti ve gerilere düştü. 103 kapı numaralı Can-Am Maverick ile yarışan Saim Tekin – Selçuk Akkafa ekibi ön rotili kırdı. Etabın ikinci geçilişinde de aracı kırılan ekip yarışı bıraktı. perabet Great Wall Hover WRC ile yarışan 202 kapı numaralı İtalyan Riccardo Milazzo – Roberto Falsone ekibi aks kopardı ve yine bir İtalyan ekip Paolo Cau – Fabrizio Risi, Mitsubishi Pajero Evo ile mekanik sorunlar yaşayarak etabı tamamlayamadı. 217 kapı numaralı Toyota Hilux ile yarışan Diren Üykü – Baran Aşkın ekibi ve 215 kapı numaralı DeToro ile yarışan Kubilay Tüfekçi – Burak Ayvaz ekibi etap içinde tekerlerini kopardı ve servis alanına çekici ile getirildi. 106 kapı numaralı Yağız Birinci – Arman Özdemir önce lastik patlattılar, ardından Can-Am’leri kayış kopardı. Super Offroad hakkını kullanan ekipler araçlarını onarıp sonraki etaplarda yarışı sürdürme şansını buldular.

SS1 İDA Etabında Rally Kategorisinde en iyi dereceleri Ralliart takımı adına yarışan İtalyan ekipler yaptı. 201 kapı numaralı Andrea Schiumarini – Enrico Gaspari, 206 kapı numaralı Sergio Galetti – Daniele Fontana, 105 kapı numarası ile Checco Tonetti – Valentina Rondinelli.

Raid Kategorisinde yarışta dereceler en kısa zaman esasına göre değil, ortalama hız ile belirlenen ideal süreye en yakın zamanı yapmak esasına göre belirlendi. Bu kategoride en iyi dereceleri Caner Algönül – Elif Ece Cesur, Bener Baş – Nazife Baş, Hasan Vatansever – Mümin Vatansever yaptı. SS2 İDA Etabına Raid grubu katılmadı.

18 Ekim 2019 gün sonu derecelerine göre en iyi dereceleri yapan ve ertesi gün en önde start alacak ekipler şu şekilde belirlendi.

RALLY KATEGORİSİ

Derece                 Kapı no      Ülke    Ekip                                                    Araç

1                  201                   ITL          Andrea Schumarini- Enrico Gaspari         Mitsubishi Pajero WRC

2                  105                   ITL          Roberto Tonetti-Valentina Rondinelli    Can-Am Maverick Turbo

3                  207                   ITL          Marco Carrara-Leonardo Cini                    Mitsubishi Pajero WRC

 

RAİD KATEGORİSİ

Derece                 Kapı no      Ülke    Ekip                                                    Araç

1                  301                   TR           Caner Algönül-Elif Ece Cesur                      Ssangyong Korando

2                  304                   TR           Bener Baş-Nazife Baş                                   Toyota Hilux

3                  306                   TR           Hasan Vatansever-Mümin Vatansever Lada 4×4 Urban

 

19 Ekim Salı günü 8.38’de start alacak ekipler 83,80 km’lik HOMEROS Etabını gün içinde iki kez geçecekler. 16.00’da KİPA yanındaki Özel Seyirci Alanında çift kalkışlı görsel olarak hareketli ve heyecanlı TROIA Seyirci Etabı koşulacak. 20 Ekim tarihinde 85’er km’lik 2 Özel Etap ile yarış sonlandırılacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir