Bak Sen…

Selin Hande Yaşar
31/03/2009
31 Mart 2009

Ak Parti adayı Murat Efe, Fetvane Sokak ve Yalı Caddesi?nde alkollü içki satan dükkan sahiplerini Truva Oteli’ne davet etti. Bizler de davete icabet ettik. Konu aslında kırmızı hattın uygulanıp uygulanamayacağı konusunda esnafın şüphelerini gidermekmiş. Toplantı çok kalabalık değildi. Gelenler de Fetvane Sokak ve Yalı Caddesi hariç her konuyu konuşma taraftarıydı. Fakat ben yaklaşık 1 saat Murat Efe ve Meclis Üyelerinin “Çanakkale İçin” yaptıklarını dinlemekten sıkılınca biraz söylendim. Buraya bizi niye topladınız, bize sorunlarımızı soruyorsunuz, ben size anlatayım dedim. Murat Efe bize 24 saat ruhsat vereceğim hazırlık yapın, dedi. Ben de iyi de güvenlik ve ulaşım konusu ne olacak dedim. Fetvane Sokak ve Yalı Caddesi’nde kaldırım yok nereden yürüyecek insanlar. Ses konusu ne olacak bu işin 13 milyar cezası var, dedim. Tatmin edici hiçbir cevap alamadım.

Bir şarkı var ya hani “pazara kadar değil mezara kadar” diye… Sözün özü yönetime gelirsek 2 tane özel üniversite, turizm acentelerinin Kültür Bakanı tarafından yönlendirilme sözü derken ak kara ortaya çıktı. Şimdi önümüze bakacağız.

Ben artık bu soruları Sayın Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’a sormak istiyorum.

1) Fetvane sokaktaki “kaldırımsızlık” nasıl halledilecek?
2) Fetvane sokağın anıldığı gibi “Barlar Sokağı” olarak şekillendirilmesi için yol kapanacak mı?
3) Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve Çevre İl Müdürlüğü ile birlikte hareket edip bir eğlence merkezi haline gelebilmesi için bizlere yardımcı olacaklar mı?
4) Yalı Caddesi’nde havalandırması yeterli olmayan “Dönerci” furyası ne zaman denetlenmeye başlayacak?
5) Havaların ısınmasıyla hareketlilik kazanacak kentimizde otobüsler yine 11.30’da son mu bulacak?

Seçim yatırımı değil yaşadığımız kent için her şey…

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir