Bakan Eroğlu, Çan’da Toplu Açılış ve Temel Atma Törenine Katıldı

Bakan Eroğlu, Çan’da Toplu Açılış ve Temel Atma Törenine Katıldı
02 Eylül 2013

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar ile birlikte toplam maliyeti 111 milyon lira olan 15 tesisin Çan ilçesi Atatürk Şehir Meydanında düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Vali Ahmet Çınar’ın yanı sıra, Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Genel Müdürler, Genel Müdür Yardımcıları ve Bölge Müdürleri, Daire Müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu törende yaptığı konuşmada; “Allah nasip ederse 2015’e Çanakkaleyi, Geliboluyu muhteşem hale getireceğiz. Bütün şehitliklerimizi ihya ediyoruz. Biz Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkında Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini kurduk. Şimdiye kadar orayı yüz bin kişi ziyaret etti. Şimdi biz 2015 yılı için çalışıyoruz. 2015 yılı Çanakkale Destanının yazılışının yüzüncü yılıdır. Tam 21 tane büyük paket hazırladık ve her bir pakette 2-3 adet proje var. Bu şekilde proje sayısı 30’u aşıyor. Allah nasip ederse 2015’e Çanakkale’yi, Geliboluyu muhteşem hale getireceğiz. Yollarımızı ve tarihi eserlerimizi yapıyoruz, onarıyoruz. O zaman kullanılan hastaneleri yeniden inşa ediyoruz. Buraya ne yapılsa azdır. Bir milletin var oluşunun yada yok oluşunun yazıldığı tarih 18 Marttır. Dolayısıyla inşallah bizde Çanakkalemize, şehitlerimizin ruhuna, onlardan miras aldığımız manevi değerlere sahip çıkmak ve sizlere hizmet etmek için buradayız.” dedi.

Konuşmaların ardından projeleri yürütecek firmaların yöneticileri ile protokoller imzalandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Ahmet Çınar ve diğer protokol üyeleri, butonlara basarak 6 tesisinin açılış, 9 tesisin de temsili temel atma törenini gerçekleştirdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir