Bakan Eroğlu, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkını Ziyaret Etti

Bakan Eroğlu, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkını Ziyaret Etti
14 Mart 2010

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi törenleri öncesi Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Çanakkale’ye öğle saatlerinden İstanbul’dan karayoluyla gelen Bakan Eroğlu, valilik ve AK Parti il başkanlığını ziyaretinden sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda incelemelerde bulunmak üzere Eceabat ilçesine geçti.

Kilye koyunda yöre köylüleri ile basına kapalı olarak bir toplantı yapan Bakan Eroğlu, yaklaşık 1 saat boyunca sorunları dinledi. Köylerin Bakan Eroğlu’na ilgili yerlerden izin almadan Milli Park hudutları içerisinde evlerine çivi dahi çakamadıklarını, bunun da büyük sıkıntıya
sebep olduğunu belirttikleri ifade edildi. Bakan Eroğlu, daha sonra Anzak koyuna geçti. Burada Anzak yolu olarak bilinen Anafartalar sahil yolunun yapımı konusunda ilgililerden bilgi aldı. Bakan Eroğlu, 25 Nisan Anzak törenlerine kadar yolun geçici olarak düzenleneceğini ifade ederek, yaz aylarında da sıcak asfalt dökülerek sorunun çözümleneceğini belirtti. Bakan Eroğlu daha sonra Alçıtepe köyü yakınlarında bulunan askeriyeye ait eski binaların bulunduğu bölgedeki incelemelerde bulundu. Ziyaret Eceabat Belediyesi’nde basına kapalı görüşme yapılması ile sona erdi. Bakan Eroğlu daha sonra karayolu ile İstanbul’a hareket etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir