Bakan Eroğlu, Simulasyon Merkezi İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Bakan Eroğlu, Simulasyon Merkezi İnşaatında İncelemelerde Bulundu
10 Eylül 2011

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda yapımı devam eden simülasyon merkezinde incelemelerde bulundu.

Kabatepe Tanıtma Merkezi’nin bulunduğu yerde bulunan simülasyon merkezi inşaatında Bakan Eroğlu’na bilgi veren firma yetkilileri, yaklaşık 60 milyon dolara mal olacak merkezin yüzde 90’lık kısmının tamamlandığını açıkladı. 11 bin 312 metrekarelik alan üzerine 4 kat olarak yapılacak simülasyon merkezinde Çanakkale deniz ve kara savaşlarının üç boyutlu gösterileceği salonlar “Çanakkale platformu, Nusret Mayın Gemisi, Seyit Onbaşı, siperlerle cephe savaşları, hologram ve Modern Türkiye” odaları ile kafeteryalar, tuvaletler, bilgi işlem odaları, ofisler, danışma büroları ve idari kısım bulunuyor. Çanakkale platformu, Nusret Mayın Gemisi, Seyit Onbaşı, siperler ve Çanakkale Geçilmez odasının yapımının tamamlandığı merkezde şuan Çanakkale Platformu odası dekorlarının montajının yapıldığını belirten firma yetkilileri, inşaatın yüzde 90’lık kısmının tamamlandığını söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yapımı son aşamaya gelen simülasyon merkezinin dünyada bir ilk olma özelliği taşıdığını belirterek, üç boyutlu simülasyon merkezini gezecek konukların adeta Çanakkale Savaşı’nı yaşayacaklarını söyledi. Bakan Eroğlu, simülasyon merkezinin ismini de yapılacak yarışma ile Çanakkalelilerin belirleyeceğini sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir