Balıkçılar aylar sonra ‘vira bismillah’ dedi

31 Ağustos 2016

Çanakkale’de 2016-2017 Su Ürünleri Av Sezonunun açılışı ve “Balıkçı Barınağı Tesisi” açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan, Lapseki Belediyesi tarafından desteklenen Lapseki Balıkçı Barınağı tesisinin açılışı; Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İl Tarım Gıda Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ ve Lapseki Ak Parti İlçe Başkanı Halil Özer ile çok sayıda daire amirinin katılımı gerçekleşti.

Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz 2016-2017 Su Ürünleri Av Sezonunun açılışında; “Balıkçı Barınağı Tesisimiz Lapsekili balıkçılarımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah yeni balık sezonumuz bol ve bereketli geçer. Tüm Balıkçılarımıza ve bol bereketli kazançlar dilerim” dedi. Konuşmaların ardından, Lapseki Belediyesi tarafından getirilen 2 ton sardalya mangalda pişirilerek, katılımcılara ikram edildi.

Yıpranmış ağlarını onaran, motor ve radar bakımlarını yapan, teknelerini yenileyen balıkçılar ise bereketli bir sezon için “vira bismillah” diyerek denize açıldılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir