Balıkçıları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Balıkçıları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
28 Eylül 2014

Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı tarafından av sezonun başlaması dolayısıyla Balıkçıları Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Müdürü Erdem Karadağ, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı personeli, İl Müdürlüğü su ürünleri kontrolünde görevli personel ve Su Ürünleri Kooperatif Başkanları ile balıkçılar katıldı.

Toplantının açılışında konuşan İl Müdürü Erdem Karadağ “İl Müdürlüğü olarak balıkçılarımızın sorunlarının giderilmesi, su ürünleri kaynaklarımızın korunması ve sürdürülebilir bir avcılık için tüm kurumlarla koordineli bir şekilde çalışmaların gerçekleştirildiğini, ilimizde özellikle balıkçı barınaklarında balıkçılarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir sosyal tesis ve su ürünlerinin muhafazasının sağlandığı üst yapı tesislerinin ivedilikle yapılması için ön çalışmaların başlatıldığını” belirtti.

Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli tarafından Çanakkale karasularında icra edilen görevler hakkında yapılan sunumun ardından soru-cevap ile bilgilendirme yapılarak toplantı sona erdi.

[canakkale.tarim.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir