Balkan Gençler Yüzme Şampiyonası Çanakkale'de Başladı

Balkan Gençler Yüzme Şampiyonası Çanakkale'de Başladı
06 Mayıs 2009

Balkan Gençler Yüzme Şampiyonası Çanakkale’de başladı.

Romanya, Makedonya, Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan ve Türkiye’den 150 sporcunun katıldığı yarışmanın ilk günkü sabah bölümünde yüzücüler, madalya şansını elde edebilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Sabah yapılan bölümde 15-16 yaş bayanlar 50 metre serbest kategorisinde Sırbistan’dan Rebeka Repman birinci olurken, Türkiye’den Gülce Karadeniz ikinci, Romanya’dan Daiana Serboane üçüncü oldu. 50 metre erkekler 17-18 yaş serbest kategorisinde ise Türkiye’den Doğa Çelik birinci, Bosna Hersek’ten Ensar Hajder ikinci, Romanya’dan Marius Rado üçüncü oldu.

Yarışmanın 200 metre kurbağalama bayanlar 15-16 yaş bölümünde Sırbistan’dan Stefanija Draganov Cordas birinci, Romanya’dan Sabina Rapp ikinci, Türkiye’den Ceren Metin de üçüncü oldu. 15-16 yaş bayanlar 50 metre sırtüstü yüzmede Romanya’dan Carina Macavei birinci, Türkiye’den Cansu Buket Tokat ikinci, Sırbıstan’dan Sara Savanic ise üçüncü oldu.

17-17 yaş erkekler 540 metre sırtüstü yüzme kategorisinde ise Türkiye’den Mesut Halıcıoğlu birinci olurken, Romanya’dan Constantin Tudose ikinci, Sırbistan’dan Makro Spasov ise üçüncü oldu.

Şampiyona ile ilgili açıklamalarda bulunan Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan, Türkiye’de ilk defa Türkiye’de organize edilen Balkan Gençler Şampiyonası’nın önemine değinerek, “Avrupa Şampiyonası ile Balkan Şampiyonası aynı güne denk geldiği için Yunanistan, Kıbrıs ve Bulgaristan buraya katılamadı. Romanya, Makedonya, Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan ve Türkiye’den 150 sporcu Çanakkale’de mücadele ediyor. Hedefimiz Türkiye’nin buradan şampiyon olarak çıkması” dedi. 2 gün devam edecek şampiyona 7
Mayıs’ta sona erecek.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir