Baltalı Hırsızlar Korku Saldı

Baltalı Hırsızlar Korku Saldı
03 Nisan 2010

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde apartman sahiplerinin pazara gitmesini fırsat bilen hırsızlar balta ile parçaladıkları iki evden para ve ziynet eşyalarını çalarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgilere göre, Sahil Mahallesi Süleyman Sakallı Caddesinde bulunan bir apartman katına akşam saatlerinde giren hırsızlar ilk önce 1. kattaki Ş. S’nin kapısını balta ile vurarak açmak istediler. Giriş katı olması sebebiyle sesin duyulacağının farkına varan hırsızlar iki balta darbesinden sonra ikinci kata çıkarak R. C’ye ait evin kapısını balta ile parçalayarak içeriye girdi. Evde bulunan altın takılar ile bir miktar parayı alıp üst kata çıkan hırsızlar balta ile bu kez S.C’nin evinin kapısını parçalayarak içeriye girdi. Evin içini dağıtan hırsızlar yaşlı kadının üç aylık emekli parası olan 2 bin lirayı alarak kayıplara karıştı.

Baltalı hırsızların beldede gerçekleştirdiği olayı duyan vatandaşlar tedirginlik yaşadıklarını belirterek, “Bir süre önce beldemizde güvenlik kameraların kurulması düşünülüyordu. En kısa sürede bu kameraların kurulmasını istiyoruz” dedi.

Hırsızlık olayının ardından hırsızların yakalanması için çalışma başlatıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir