Bandırma Ticaret Odası, Meclis Toplantısını ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde Yaptı

16 Mart 2015

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın 100. Yıl nedeniyle Türkiye’deki tüm Oda ve Borsalara yaptığı Çanakkale davetinde, bu kez konuğu Bandırma Ticaret Odası oldu. Bandırma Ticaret Odası, Mart ayı Meclis toplantısını ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yaptı.

Bandırma Ticaret Odası’na ÇTSO adına Yönetim Kurulu üyeleri Sadık Aydoğan, Mustafa Kansu, Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç ve Genel Sekreter Sema Sandal ile Meclis Üyesi Güven Barış Yüksel ev sahipliği yaparken, Bandırma Ticaret Odası heyetinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılkışlı, Meclis Başkanı Bahadır Çenberci ile birlikte Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinden oluşan 30 kişi yer aldı.

Bandırma heyetine, ÇTSO adına “hoş geldiniz konuşması” yapan Sadık Aydoğan, özel bir yıl olan 2015 için Türkiye’deki tüm oda ve borsaları Çanakkale’ye davet ettiklerini belirterek, “Memleketinize hoş geldiniz. Çünkü Çanakkale hepimizin memleketidir, Türkiye’nin manevi başkentidir” dedi.

Daha sonra, ÇTSO’yu ve projelerini tanıtan Sadık Aydoğan, 2 yıl önce hizmete açılan Kongre Fuar Merkezi’nin çeşitli konferans ve etkinliklere ev sahipliği yaptığını, Odanın önceki binasını da ÇTSO Çanakkale Evi ve yerel lezzetlerin sunulduğu restoran olarak turizmin hizmetine soktuklarını ifade etti. ÇTSO iş Merkezi’nden sağlanan gelirin yoksul öğrencilere burs olarak verildiğini, yoğun ilgiyle karşılaşan Ar Ge Merkezi’nin tamamen dolduğunu ve ikincisinin yapımı için çalışmalara başlandığını belirten Sadık Aydoğan, “100. Yıl nedeniyle Su Gösterileri Sistemi ve Games of Troy adlı iki projemizi de uygulamaya soktuk. Çanakkale turizmine katkı amacıyla kioskları kent merkezine yerleştirdik, üç boyutlu tanıtım filmi hazırladık. Ezine’de bir Gıda İhtisas OSB kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ayrıca Çan ilçemize de Dr. İbrahim Bodur OSB kurmayı planlıyoruz” dedi.

ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç da, Bandırma Ticaret Odası’nın Çanakkale’ye en yakın odalardan biri olduğunu vurgulayarak, “Odalar arasındaki işbirliğini çok önemsiyoruz. Bandırma Ticaret Odası’nın bu ziyareti yeni işbirliklerinin önünü açacaktır” dedi.

Bandırma Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahadır Çenberci de, Kurtuluş Savaşı’nın en önemli parçası olan Çanakkale’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, ÇTSO yönetimine misafirperverliği için teşekkür ederken, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılkışlı, “Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılında burada bulunmak hepimiz için gurur kaynağı. Sizin bu davetinizde yer almak bizleri onurlandırdı” dedi.

Konuşmaların ardından iki oda heyetleri, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’ni ve Piri Reis Müzesi’ni gezdi. Ardından İçdaş Salonu’nda Çanakkale Tanıtım Filmini izleyen Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri daha sonra Mart ayı Meclis toplantısını gerçekleştirdiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir