Bankacı Kadın Facebook Mağduru Oldu

14 Mayıs 2010

Çanakkale?de bir bankada çalışan kadın, internetteki sosyal paylaşım sitesinde kendi adına açılan hesap ve yapılan görüşmeler üzerine Cumhuriyet Savcılığına suç duyurunda bulundu.

Bir banka şubesinde bireysel pazarlama yetkilisi olarak görev yapan Ayça Koray, iş yerinde olduğu saatlerde, yanına bir kişi geldi.

Güzel giyimli ve kendisiyle daha önce tanışıyormuş gibi davranan bu kişiyi ilk kez gören Koray, önce ne olduğunu anlamaya çalıştı.

Gelen kişinin, kendisini internetten tanıdığını ve sohbet ettiğini belirtmesi üzerine, devam eden sohbetin ardından araştırma yapan Koray, sosyal paylaşım sitesinde kendi adına hesap açıldığını ve sohbetler yapıldığını öğrendi.

Ayça Koray, yaptığı açıklamada, “Benimle gayet samimi konuşunca şaşırdım.

Beni tanıyormuş gibi davrandı, ama ben bu kişiyi ilk kez görüyordum. Bana, ?tanımadın beni galiba? diye takıldı” dedi.

Daha sonra, bu kişinin, kendisiyle internetteki sosyal paylaşım sitesi “facebook”ta sohbet ettiğini ve bankaya davet ettiğini söylediğini anlatan Koray, şunları kaydetti: “Ben kendisine, internete girmediğimi ve kimseyle sohbet etmediğimi söyledim. Ancak o kendisinden gayet emindi. Sonrasında internette yaptığım araştırmalar sonucunda, benim adıma bir sayfanın açıldığını gördüm. Kim açtı bilmiyorum, ancak benim adıma görüşmeler yapılmış. Bu kişiye durumu aktardım ve yanımdan ayrıldı. Kendi adresimden de, bütün arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma duyuruda bulundum, onları uyardım.” Koray, tanımadığı bir kişi tarafından kendi adına açılan hesapta, 86 kişiyle arkadaşlık kurulduğunu belirterek, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

[Kaynak: Milliyet]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir