“Barajı Yıkan Çanakkale İş Dünyası Oldu”

“Barajı Yıkan Çanakkale İş Dünyası Oldu”
09 Temmuz 2015

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Proje Destek sonuçlarını değerlendiren ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, Çanakkale iş dünyasının %40’lık daimi proje başarısını elde ettiğini dile getirdi.

ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Proje Destek sonuçları hakkında bir açıklama gerçekleştirdi. Çanakkale iş dünyasının, GMKA projelerinde önemli bir ivme kazandığını belirten Sandal ayrıca şunları söyledi:

“GMKA 2015 yılı Proje Başvurularında puanlama sonucu desteğe hak kazanan projelerin oranı % 57 Balıkesir, % 43 Çanakkale olarak gerçekleşmiştir. Ulaşılan bu oran Çanakkale İş Dünyasının ciddi ve etkileyici projeler üretmesinin sonucudur. Prensipte olan, ancak hak kazanan proje başarısı olarak yakalanamayan %60 Balıkesir, %40 Çanakkale barajı; Çanakkale İş Dünyasının ürettiği birbirinden değerli projeler sayesinde aşılmıştır. Barajı projeleriyle aşan Çanakkale İş dünyasını içtenlikle kutluyoruz.
Ayrıca bu yıl GMKA Yönetim Kurulunda İş dünyası temsilcilerimizin yüksek puan getiren nitelikli projeleri ile şimdiye kadar sadece prensipte kalan 60/40 oranı ajans bütçe rehberinde yazılı kural haline getirilmiştir. Bunun sonucu olarak 2016 yılından itibaren Balıkesir ve Çanakkale Projeleri ayrı ayrı değerlendirilecek, Projeler kendi illerinde puanlamaya tabi tutularak destekleme oranında 60/40 dengesi kalıcı olarak sağlanmış olacaktır.
Çanakkale iş dünyamızın; bu yıl göstermiş olduğu üstün proje performansı ve bu başarısıyla bölgemizin gelişimi için önemli yeri olan kalkınma ajans bütçe rehberinde Çanakkale payının daimi olarak %40 olmasını yazılı karara bağlatmış olması, Çanakkale’nin geleceği için takdire şayan bir husustur. ÇTSO olarak; ürettikleri çok değerli projeler sayesinde kalkınma ajansının desteklerinde Çanakkale’ye hak ettiği önemi kazandıran İş dünyamızı kutluyor, yeni projelerle bölgemize yeni eserler kazandırmalarını diliyoruz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir