Barana Ft. Ceyl’an Ertem, Akbank Caz Festivali Kapsamında Çanakkale’de

12 Ekim 2012

Akbank Caz Festivali, 22. yılında da festivalin en önemli etkinliklerinden biri olan “Kampüste Caz” konserleri ile caz dünyasının ünlü isimlerini gençlerle bir araya getirmeye devam ediyor.

Akbank Caz Festivali’nin en önemli etkinliklerinden biri olan “Kampüste Caz” konserleri kapsamında 17 Ekim 2012, Çarşamba günü saat: 19.00’da Barana Ft. Ceyl’an Ertem, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde, Troia Kültür Merkezi’nde (Terzioğlu Yerleşkesi) sahne alacak. 10 TL ücretli konser biletleri Terzioğlu Yerleşkesi Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) ve Anafartalar Yerleşkesi’nin yanı sıra Biletix’ten edinilebilir.

Barana Ft. Ceyl’an Ertem Hakkında
Müzisyen Behsat Üvez ve Hollandalı saz ustası Steven Kamperman’ın oluşturduğu Barana, 2002 yılından bu yana bir çok projede yer aldı. Doğaçlamaların ustası, müziksel bir sanat eseri olan Barana’nın müziğinin özü Türk ve Hollanda sentezinden oluşuyor. Kompozisyon ve doğaçlamanın buluşması büyüleyici bir ritme dönüşüyor. Ceylan Ertem ile oluşturdukları Xenopolis projesinin özünde Türk radyosundaki hitlerin ötesinde nasıl yükselen bir pop müzik yaratılır fikri yatıyor.

Ceyl’an Ertem: Vokal
Behsat Üvez : Vokal, Elektro saz, Cura, Perküsyon
Steven Kamperman: Saksafon, Sample
Jeff Sopacua: Elektro gitar
Ernst Reijseger: Çello
Afra Mussawissade: Perküsyon

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir