Barbaros Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi Sunar: “Benim Sokağım”

25 Haziran 2014

Çanakkale Belediyesi, Barbaros Kütüphanesi ve Açık Atölye işbirliğinde yürütülen Barbaros Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi’nin “Benim Sokağım” isimli fotoğraf sergisi 28 Haziran 2014 tarihinde Barbaros Sosyal Yaşam Evi’nde kentin beğenisine sunulacak.

Öncelikli hedefi, çocukların fotoğraf sanatı yoluyla kendilerini ifade edebilme becerilerini geliştirmek ve çocukların kendilerine, yaşadıkları sokağa, mahalleye ve kente daha yakından bakabilmelerinin yolunu açmak olan atölye programı fotoğrafçı Evren Aldoğan tarafından gerçekleştirildi.

24 Mayıs-21Haziran 2014 tarihleri arasında 9-13 yaş aralığındaki çocuklara yönelik, ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye süresince çocuklar fotoğraf makinelerinin nasıl çalıştığını, ışığın etkisini, kompozisyonu, farklı fotoğraf konularını fotoğraflamayı, fotoğraflarla hikaye anlatmayı deneyimlediler ve “Benim Sokağım” ana başlığı altında yaşamlarının geçtiği Barbaros Mahallesi’ndeki gündelik hayatı belgelediler.

28 Haziran 2014 Cumartesi günü saat 14:00’da Barbaros Sosyal Yaşam Evi’nde açılacak olan “Benim Sokağım” isimli sergi 4 Temmuz 2014 tarihine kadar açık kalacak.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir