Barbaros Günışığı Anaokulu'nda Beyaz Bayrak Sevinci

Barbaros Günışığı Anaokulu'nda Beyaz Bayrak Sevinci
13 Mayıs 2009

Çanakkale?de Barbaros Günışığı Anaokulu yapılan denetimler sonunda beyaz bayrak almaya hak kazandı.

Okulda düzenlenen beyaz bayrak teslim töreninde bir konuşma yapan Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, büyük emek gerektiren çalışma sonunda bu bayrağı almaya hak kazanan okul yöneticilerini kutlayarak, ?Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temizlik ve hijjen koşullarını yerine getiren okullara verilen bu beyaz bayrak konusu çok önemli. Çanakkale?de de yapılan denetimlerden başarılı çıkarak bu bayrağı almaya hak kazanan Barbaros Günışığı Anaokulu yetkililerini tebrik ediyorum? dedi. Vefa Bardakçı, konuşmasında Çanakkale?de okul öncesi eğitim konusuna önem verdiklerini de belirterek, ?Bakanlığımız 30 ilde 5 yaşına gelen öğrencilerin zorunlu eğitime tabi tutulmasına karar verdi. Önümüzdeki yıldan itibaren de pilot iller olan bu 30 il içinde Çanakkale de bulunuyor. Bizlerde bu kapsamda altyapıya önem veriyoruz. Daha önce 3 olan anaokulu sayımızı 1 yılda 20?a çıkardık. Bu haziran ayına kadar da bağımsız anaokulu sayımız 13?e ulaşacak? dedi.

Çanakkale Sağlık İl Müdür Vekili Şahin Kahyaoğlu ise yaptığı konuşmada beyaz bayrak alan okulların belirli aralıklarla denetlendiğini belirterek, ?Bu bayrağı alan okullarımızın rehavete kapılmamaları gerekiyor. 2 yıllık süre için verilen beyaz bayrakla ilgili koşulları yenine getirmeyenlerin bayrakları ellerinden alınabiliyor. Bu sebeple bunun sürekli olarak okullarda kalması için hijyen koşullarına çok dikkat etmeleri gerekiyor. İlimizde il merkezinde 10, ilçelerde de 10 olmek üzere toplam 20 okulumuzda bu beyaz bayrak bulunuyor. Amacımız bu sayının çok daha artması? dedi.

Etkinlikte Çanakkale Vali Yardımcısı Tahir Demir ve Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş da birer konuşma yaparak okul yöneticilerini kutladılar. Konuşmaların ardından, yapılan denetimler sonunda verilen beyaz bayrak Çanakkale Sağlık İl Müdür Vekili Şahin Kahyaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş ve Vali Yardımcısı Tahir Demir tarafından Okul Müdürü Eylem Savaşkan?a verildi. Törenin sonunda ise anaokulu öğrenciler tarafından folklor gösterisi düzenlendi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir