Barbaros Mahallesi’nde Üst Yapı Çalışmaları Devam ediyor

Barbaros Mahallesi’nde Üst Yapı Çalışmaları Devam ediyor
16 Ağustos 2012

Çanakkale Belediyesi her geçen gün gelişen kentin ihtiyaçları doğrultusunda yaptığı alt ve üstyapı düzenlemeleriyle çalışmalarına yön veriyor.

Bu kapsamda; kentin hızla büyüyen ve nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan Barbaros Mahallesi’nde mevcut altyapı sistemlerinin, kentin ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak şekilde yeniden yapılandırılmasının ardından üst yapı çalışmalarına hız verildi.

Barbaros Mahallesi’nde gerçekleştirilen üst yapı çalışmaları ile Hacı Faik Caddesi, Plaj Caddesi, Sülün Sokak, Kılavuz Sokak yol yapım, kaldırım ve orta refüj düzenlemeleri ile birlikte yol çizgileri tamamlanarak kente kazandırıldı.

Çalışmalar kapsamında ayrıca Barbaros Mahallesi’nde yer alan ara sokaklarda da parke, taş yol ve kaldırım döşeme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Barbaros Mahallesi’nde gerçekleştirilen üst yapı çalışmalarına alt yapısı tamamlanan tüm cadde ve sokakları kapsayan program dahilinde devam edilecek.

Çanakkale Belediyesi kent merkezindeki çeşmelerin yenilenmesine yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarına da devam ediyor. Çalışmalar kapsamında son olarak Fatih Sokak ve Aynalı Çeşme Sokak’taki çeşmeler yenilenerek kullanıma sunuldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir