Bardakçı’dan Okulların Fiziki Durumlarıyla İlgili Açıklama

Bardakçı’dan Okulların Fiziki Durumlarıyla İlgili Açıklama
17 Eylül 2010

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı 20 Eylül?de başlayacak 2010-2011 eğitim öğretim yılı öncesi okulların fiziki durumları ile ilgili açıklama yaptı.

Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğünün 23/03/20 10 ve 45/909 sayılı bakanlık onayı ile Çanakkale merkezde ?Çanakkale Anadolu Öğretmen Lisesi? açıldığını belirterek, ?Burada öğrenim görecek öğrenciler Fen Lisesi inşaatı tamamlanıncaya kadar eğitim öğretime Çanakkale Anadolu Lisesinde devam edecek olup Devlet parasız yatılı erkek öğrencileri Çanakkale Anadolu Lisesi pansiyonunda, kız öğrencileri ise Fen Lisesi pansiyonunda barınacak? dedi. Milli Eğitim Müdürü Bardakçı, güçlendirme çalışması devam eden Milli Piyango Anadolu Lisesi binasında çalışmaların devam ettiğini de belirterek, ?Buradaki çalışmalar tamamlanıncaya kadar okul, TOKİ Anadolu Lisesi ve Hüseyin Akif Terzioğlu İlköğretim Okulunda eğitim-öğretime devam edecek? şeklinde konuştu.

Açıklamasında Fen Lisesinin yeni bina inşaatı hakkında da bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Bardakçı, ?Bu inşaat tamamlanıncaya kadar okul eğitim öğretime mevcut binasında devam edecek olup, yatılı kız ve erkek öğrenciler okul pansiyonunda barınmaya devam edecek? dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 12/04/20 10 tarih ve 2972 sayılı Bakanlık Onayı ile Çanakkale merkezde ?TOKI Anadolu Lisesi? açıldığına da değinen Vefa Bardakçı, ?Bu okulda 2010-2011 eğitim- öğretim yılında 150 öğrenciyle eğitime başlanacak. Bunun dışında Çanakkale Valiliğinin 20/08/2010 tarih ve 13454 sayılı Valilik oluru ile ilimiz merkezde ?Hüseyin Akif Terzioğlu İlköğretim Okulu? ve ?Hüseyin Akif Terzioğlu Anaokulu? da açıldı. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 24 derslikli ilköğretim okulu ve 6 derslikli anaokulu faaliyete geçti? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir