Barış Ezgilerinde, Adsız Unutulmadı…

Şebnem Göksel
16/10/2015
16 Ekim 2015

Ece Ayhan Sivil Girişimi’nin Ekim ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen DİNA konserinde söylenen tüm şarkılar barışa adandı. Anma konserinde, Ankara’da ki katliamda ölen Çanakkale EMEP İl Başkanı Ercan Adsız da unutulmadı.

Çanakkale’de sadece kadınlardan oluşan etnik müzik grubu Dina Ensemble, şarkılarını bu kez Ankara katliamında hayatını kaybedenler ve Çanakkale EMEP İl Başkanı Ercan Adsız için söyledi. Çanakkale Ece Ayhan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma konserine, çok sayıda demokratik kitle örgütü, parti ve genlik örgütleri katılım gösterdi. Etkinlik Kürtçe, Türkçe ve birçok farklı dilden söylenen ezgilerin ardından son buldu.

DİNA ETNİK ENSEMBLE HAKKINDA
İlk konserini bu sene 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde veren Dina Etnik Ensemble, kadın dayanışması ve barış ilkesiyle bir araya gelen kadınlardan oluşuyor. Etnik müzik ile kültürlerin ve halkların birlikteliğine vurgu yapan, çok dilli bir etnik müzik orkestrası olan grup, repertuarında Türkçe, Gürcüce, Lazca, Zazaca, Makedonca, Lehçe, Yunanca gibi dillere ait şarkılar bulunduruyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir