Barış Kupası Satranç Turnuvasında Şampiyonlar Belli Oldu

22 Nisan 2013

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Çanakkale Satranç İl Temsilciliği’nin organizasyonuyla 19 – 21 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Barış Kupası Satranç Turnuvası ödül töreniyle sona erdi. Çanakkale Belediyesi Spor Merkezinde, İsviçre sistemine göre 5 tur üzerinden ve 35 dakika + 30 saniye eklemeli zaman temposunda oynanan karşılaşmalarla gerçekleşen turnuvada, çekişmeli geçen son turların ardından şampiyonlar belli oldu.

Açık kategoride son tur birinci masada karşılaşan ve maçları beraberlikle sonuçlanan oyunculardan Atilla Aksoy 4,5 puanla birinci olurken aynı puanla ve eşitlik bozma sonucunda Ayça Aksoy ikinci oldu. Bu kategoride Mustafa Yiğit Erke 4 puanla üçüncü, turnuvaya Biga’dan katılan Mehmet Demir 4 puanla dördüncü ve Didem Nuray Yurdakul 3 puanla beşinci oldular.

12 Yaş Altı kategorisinde ise son turda birinci masada karşılaşan ve berabere kalan sporculardan Berkant Boncukçu 5,5 puanla birinci olurken, Uğur Uysal 5 puanla ikinciliği elde etti. 5 puanlı diğer sporculardan Yiğit Gürel üçüncü, Dursun Berke Ustabaş dördüncü, Alper Faruk Adıyaman beşinci ve Ahmet Çağrı Ayengin altıncı oldular.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir