Barışın Kentinde Çocuklar İçin Barış Atölyeleri

20 Şubat 2013

Çanakkale Belediyesi, Mavitay Çocukların Kültür Evi işbirliğiyle 5-15 yaş arasındaki çocuklara yönelik hazırlanan Çanakkale Barış Atölyeleri başladı. Atölyeler 2013 yılı boyunca Mavitay’ın yanı sıra 7 mahallede ve kentteki sosyal yaşam evlerinde yürütülecek.

Edebiyattan fotoğrafa, yaratıcı dramadan müziğe kadar birçok farklı disiplinde gerçekleştirilecek atölye programının temel hedefinin çocuklarla barışı konuşmak ve barış teması etrafında işler üretmek olduğu ifade edilirken bu kapsamda birçok yazar ve sanatçının çocuklarla buluşacağı, farklı alanlardan uzmanlarla çalışmalar yürütüleceği ve aynı zamanda kentteki öğretmen adayları ve velilere yönelik etkinlikler düzenleneceği belirtildi. Çeşitli sergi ve etkinliklerle sona erecek program Özlem Eryiğit, Evren Aldoğan, Bahar Demirkan, Gizem Alnıak, İrem Coşkun, Gamze Gür, Emel Sezer, Blagoy Toprakidis, Süleyman Dara ve Erdinç Alnıak’ın yanı sıra birçok gönüllü öğrenci ile birlikte yürütülecek.

Program kapsamında ilk atölye çalışmasının 16 Şubat 2013 Cumartesi günü Barbaros Kütüphanesi’nde 15 çocuğun katılımıyla gerçekleştirildiği bildirilirken yaratıcı drama çalışmalarıyla başlayan atölyede çocuklarla iletişim ve iletişim çatışmalarından yola çıkarak barışın konuşulduğu vurgulandı. Atölye, çocukların kendilerine birer anahtarlık tasarladıkları etkinlikle sona erdi.

5-15 yaş arasındaki her çocuğun ücretsiz olarak katılabileceği program hakkında detaylı bilgi almak için Mavitay Çocukların Kültür Evi’ne başvurabilirsiniz:
Adres: İsmetpaşa Mah. Hasan Mevsuf Sok. No:43 Çanakkale
Telefon: (0 286) 212 64 24

Atölyeler

5-6 Yaş
Masal Günleri
Yaratıcı Sanat Atölyeleri (resim, heykel, seramik vb.)

7-9 Yaş
Yaratıcı Sanat Atölyeleri (resim, heykel, seramik vb.)
Kent Gezileri
Fotoğraf Atölyeleri
Müzik Çalışmaları
Dans ve Drama Etkinlikleri
Yazar ve Sanatçı Buluşmaları
Film ve Belgesel Gösterimleri

10-15 Yaş
Yaratıcı Sanat Atölyeleri (resim, heykel, seramik vb.)
Fotoğraf ve Video Atölyeleri
Sokak Sanatı Atölyeleri (grafiti, stencil, flash mob vb.)
Yazar ve Sanatçı Buluşmaları
Dans ve Drama Etkinlikleri
Film ve Belgesel Gösterimleri
Söyleşiler, Konserler

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir