Başarılı Avcılara Törenle Belgeleri Verildi

Başarılı Avcılara Törenle Belgeleri Verildi
04 Ocak 2010

Çanakkale?de Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü?nün Çevre Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği “Avcı Eğitimi Kursu”nu başarı ile tamamlayan kursiyerlere törenle belgeleri verildi.

Cevatpaşa Avcılar kulübünde düzenlenen ve 1 hafta süren kursa toplam 34 kişinin katıldığını belirten Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hamit Saygılı, ?Bundan önce yine avcılara yönelik 2 kurs daha düzenlemiştik. O kurslarda da toplam 64 kişi daha belge almaya hak kazanmıştı. Son kursumuzda avcılıkla ilgili av silahları, av köpekleri, avlanmada yasak bölgeler, av hayvanları ve bilinçli avlanma konularında bilgiler verildi. 1 hafta süren kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olan kursiyerlerimiz de düzenlenen törenle belgelerini almaya hak kazandı. Bundan sonra da talep olması halinde dördüncü dönem kurslarımızı açmayı planlıyoruz? dedi.

Düzenlenen kursun kendileri açısından büyük önem taşıdığını belirten avcılar ise, ?Bu kurslar sayesinde bilinçli şekilde avlanmayı öğreniyoruz. Kursu düzenleyenlere teşekkür ediyoruz? dedi.

Belge törenine Çevre Orman Müdürü Osman Çakmak, Halk Eğitim Merkezi ASO Müdürü Hamit Saygılı, Çevre Orman Şube Müdürü İsrafil Erdoğan, ORKÖY Şube Müdürü Yüksel Taş ile avcılar katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir