Başbakan Erdoğan Çanakkale’ye Geliyor

23 Mayıs 2012

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Haziran tarihinde kente gelerek tamamlanan bazı yatırımların açılışını yapacağını söyledi.

Vali Güngör Azim Tuna düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Haziran’da Çanakkale’ye geleceğini, ancak programının henüz yüzde yüz netlik kazanmadığını açıkladı. Vali Tuna, “Başbakan 7 Haziran’da Çanakkale’ye gelecek. Açılışı yapılacak bir sürü birikmiş tesis var. Onların hangisi kapsama alınacak bu konuda biz önerilerimizi ileteceğiz. Değerlendirmeyi tamamen kendileri yapacaklar. Ana konu Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda tamamlanan ve hizmete açılmayı bekleyen simülasyon merkezi. Sayın Başbakanımız burayı ziyaret edecek ve açılışını yapacak. Ayrıca toplu açılış töreni de İl Merkezinde olacak. Öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar olacak yarım günlük ziyaret söz konusu” dedi.

Vali Güngör Azim Tuna, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için ayrı bir program yapılması konusunda da temennileri olduğunu belirterek, “Son baharda ilçelere de ziyarette bulunmasını arzu ediyoruz. Öyle bir önerimiz var. Kabul edilirse değerlendirilecek” diye konuştu.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir