Başbakan Erdoğan: “İnşallah Çanakkale’de Yeni Bir Dönem Başlıyor”

Başbakan Erdoğan: “İnşallah Çanakkale’de Yeni Bir Dönem Başlıyor”
05 Aralık 2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı’nda aralarında Çanakkale’nin de bulunduğu 21 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı.

05 Aralık Perşembe günü İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen, belediye başkan adaylarının tanıtıldığı Ak Parti Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı’nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayını “Bir fedakarlık da burada yapıyoruz, Milletvekilimiz Mehmet Daniş” sözleriyle açıkladı. Açıklamanın ardından Mehmet Daniş, Çanakkale Ak Parti milletvekili İsmail Kaşdemir ve İl Başkanı Muzaffer Kutlu ile birlikte alkışlar arasında sahneye çıkarak partilileri selamladı. Daha sonra Başbakan Erdoğan “Çanakkale hazırız değil mi? İnşallah yeni bir dönem Çanakkale’de başlıyor” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da yaptığı konuşmada, Çanakkale Belediye Başkanlığı’na Ak Parti’den aday olarak gösterdiği Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, seçim sürecinde bütün gönüldaşları ve Çanakkale’yi sevenlerle çalışma yürüteceklerini kaydetti. Adaylığını değerlendiren Daniş, şunları söyledi:

“Çanakkale’yi artık problemlerinin konuşulmadığı bir kent haline getireceğiz. Çanakkale’nin marka değeri malum. Çanakkaleli olmakla onur duyuyoruz. Çanakkale’de yaşamaktan da gurur duyacağız. Bugüne kadar milletvekili olarak Çanakkale’nin ilçelerine, tarımına, sağlığına, eğitimine bir çok hizmet yapmaya çalıştık. Bundan sonra merkezde bu hizmetleri yoğunlaştırarak Çanakkale’yi ilerlere taşımak istiyoruz. Bu bilgi ve tecrübeye sahibiz. Bunları yaparken de birlik beraberlik içerisinde geleceğe yürüyeceğiz. Biz Çanakkale’de hiçbir zaman kavganın tarafı olmadık. Hep hizmetlere odaklandık.”

İskele Meydanında Karşılama
Ak Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş’in partililer tarafından 05 Aralık Perşembe akşamı saat 21.00’da İskele Meydanı’nda karşılanacağı öğrenildi.

Mehmet Daniş;
2 Ağustos 1971’de Çanakkale’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Çanakkale barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yaptı. 22’nci, 23’ncü ve 24’ncü dönemlerde Çanakkale milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip üyeliği görevinde bulunan Daniş, 24. Dönemde TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığına seçildi. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Daniş, evli ve 3 çocuk babası.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir