Başbakan Erdoğan Yarın Çanakkale’de

17 Mart 2009

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 94. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü, yarın düzenlenecek törenlerle kutlanacak. Sabah törenlere katılacak olan Başbakan Erdoğan, öğleden sonra ise Çanakkale merkezdeki mitinge katılacak.

Sabah Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasının ardından saat 10.00’da 18 Mart Stadyumu’ndaki kutlama törenleri başlayacak. Mehteran bölüğünün gösterisinin ardından, günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapılıp şiirler okunacak. Çanakkale il merkezindeki törenler resmi geçitle sona erecek. Aynı gün öğle saatlerinde kordon boyunda hava şartlarının elverişli olması halinde Türk Yıldızları Akrotim Filosu bir gösteri uçuşu yapacak. İl merkezindeki törenlerin ardından, Şehitler Abidesi’nde ikinci bir tören düzenlenecek. Şehitlikte saat 14.00’te başlayacak ikinci törende anıta çelenklerin konulmasının ardından, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar yapılacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra çok sayıda bakanın da katılacağı 18 Mart törenleri, saat 15.00’te sona erecek.

Öte yandan 18 Mart törenlerinin ardından Şehitler Abidesi’nden helikopterle Çanakkale’ye gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 15.30’da valiliği ziyaret edecek. Saat 16.00’da ise partisinin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleyeceği mitingine katılacak olan Başbakan Erdoğan, saat 17.45’te merkeze bağlı Kepez beldesinde yapımı yeni tamamlanan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü yeni hizmet binasının açılışını yapacak. Erdoğan, saat 18.30’da uçakla İstanbul’a dönecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir