Başbakanlık Uzman Yardımcılarından Vali Tuna’ya Ziyaret

14 Kasım 2011

Çalışma ziyaretleri gerçekleştirmek için Çanakkale’ye gelen Başbakanlık Uzman Yardımcıları Vali Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti.

Yapılan çalışma ziyaretleriyle ilgili olarak bilgi veren Başbakanlık Dış İlişkiler Başkanlığı Daire Başkanı Bilal Özden, Başbakanlık Uzmanlık Mesleğinin 1986 yılından itibaren uygulandığını belirterek, 13. Dönem uzman yardımcılarıyla Çanakkale’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bilal Özden, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden mezun KPSS puan türlerinde yüksek derece alan Uzman Yardımcılarının taşra teşkilatının işleyişinde yerinde göreceklerini belirtti. Beş gün sürecek olan çalışma ziyaretlerinde Çanakkale’nin ilçelerinde de bulunacaklarını ifade eden Bilal Özden, özel sektörün işleyişini de yakından takip edeceklerini kaydetti.

Ziyarette bir konuşma yapan Vali Tuna da merkezde görev yapacakların taşrayı yakından görüp mahallinde inceleyerek daha iyi görev yapacaklarını belirterek, “Başbakanlık uzman yardımcıları sadece kamu kurumlarını değil, aynı zamanda özel sektörün de işleyişini yakından görme şansı yakalıyor” dedi.

Uzmanların Çanakkale’den başlamalarını güzel bir hadise olarak değerlendiren Vali Güngör Azim Tuna, ziyaretin anısına konuklara çeşitli hediyeler verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir