Başımız Sağolsun…

19 Ağustos 2016

Önceki gün İstanbul Boğazında bir kuru yük gemisi ile çarpışarak alabora olan Sahil Güvenlik botunda şehit düşen Astsubay Kıdemli Üstçavuş Yavuz Gökhan Şahin için memleketi Çanakkale’de cenaze töreni düzenlendi.
Şehit Astsubay Kıdemli Üstçavuş Yavuz Gökhan Şahin için Şehitler Camiinde düzenlenen cenaze törenine, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Vali Hamza Erkal, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, askeri erkân, kurum ve kuruluş temsilcileri, şehit ailesi ve yakınları ile çok sayıda kentli katıldı.
Şehit Astsubay Kıdemli Üstçavuş Yavuz Gökhan Şahin’in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Hastane Bayırı Şehitliğinde toprağa verildi.
1

OĞLUNU GÖREMEDEN TOPRAĞA VERİLDİ

Şehidin Haydarpaşa Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) dün düzenlenen cenaze merasimine katılan eşi Ebru Şahin ise aynı hastanede saat 15.30’da sezaryenle doğum yaptı. Şehidin oğlu, babası toprağa verilmeden dünyaya geldi. Torununun ve gelininin sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Şehit Astsubayın babası Muharrem Şahin, “Torunumuz da dünyaya geldi acının yanında. Allah birini aldı, birini verdi. Takdiri ilahiye inanıyoruz. Her şey Allah’tan gelir. Dün 3.30’da, sezaryenle GATA Askeri hastanede dünyaya geldi. Hepsine de teşekkürlerimizi iletirim. Gelinimiz iyi. Yoğun bakımda kaldı çıktı. Allah bir oğlumuzu aldı, bir oğlumuzu verdi. Yavuz Gökhan’dı babasının ismi. Babası ‘Aziz’ ismini kendi istemişti. Eşi ‘Utku’yı istiyor. Babasının da ismi yaşasın diye kendisine teklif ettik ama kararı kendisine bıraktık. Annenin hakkı daha büyük. Babaanne – dededen ziyade anne hakkı daha büyük diye düşündük ve kendisi ‘Aziz Gökhan’ olsun diyor. İnşallah oğlumuzun ismi torunumuzda yaşar” dedi.
2

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir