Başkan Gökhan: “AKP, Yerel Yönetim ile İlgili İftira Kampanyasına Son Versin”

Başkan Gökhan: “AKP, Yerel Yönetim ile İlgili İftira Kampanyasına Son Versin”
17 Eylül 2013

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir’in ÇOMÜ üzerinden yaptığı eleştiriler ile Ak Parti Çanakkale Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medya Birim Sorumlusu Musa Oyan’ın Barbaros Mahallesi’ndeki hazineye ait bir arsa ile ilgili açıklamaları üzerine bilgilendirmede bulundu.

Çanakkale Belediye Meclisi toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz hafta gazetelerde yer alan bazı iddialara cevap verdi. İddiaları “iftira” olarak nitelendiren Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan, Oyan’ın iddiaları ile ilgili “Yine bir iftira ile karşı karşıya bulunmaktayız. Sadece belediye başkanı ile Cumhuriyet Halk Partisi’ni eleştirmemiş, işin içine belediye meclisini de katmış sevgili Musa Oyan. Neresinden baksanız yanlış. Varsayımla insanları, sadece beni değil, kendi partisindeki meclis üyelerini de töhmet altında bırakıyor. BİMER’e de başvurmuş. Çok güzel olmuş. İnşallah bir mülkiye müfettişi gelir. Onun gelmesini bekliyorum” dedi.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir’in Çanakkale Belediyesi’nin bir öğrenci yurdu yatırımına engel olduğu yönündeki eleştirilerine de cevap veren Başkan Gökhan, “Sayın Milletvekilimiz İsmail Kaşdemir’in üniversite ile ilgili hükümleri var. Gelibolu, Kepez ve Çanakkale’nin CHP’li belediyelerine veryansın ediyor. Tabi hukuk dışına çıkmadan, yandaşların işini yapmaya çalışırsanız, ancak böyle bir iktidarın mensubu olursanız bunu yapabilirsiniz. Biz devamlı denetlenen bir kurum olarak ve yasalara saygılı bir anlayıştaki insanlar olarak elbette ki yasaların gereğini yerine getiririz. Kaçak inşaatı da mühürleriz, imara aykırı olana imar da vermeyiz. Bunu böyle bilelim” dedi. Başkan Gökhan 2012-2013 yıllarında ÇOMÜ’ye 13 tane ruhsat verildiğini de hatırlatarak ÇOMÜ’ye elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştığını belirttiği konuşmasında “Üniversitemizin bizden böyle bir şikayeti yok. Ama bir yurt konusu var. Yurdun boyu tam 167 metre 50 santim. Yola 10 metre çekilmesi gerekirken, 5-6 metrelik bir mesafede yapılmaya çalışılıyor. Bu binanın bir de yüksekliği var. Yüksekliği de 23 metre. 23 metre demek aşağı yukarı 7 katlı bir binadan bahsediyoruz. Ayrıca, yine klasik, ‘biz yaparız’ anlayışı var. ‘4 kat yapın yardımcı olalım’ dedik. İlla böyle yapacaklar. Böyle yapamazsın. Ne yükseklik tutuyor ne çekme tutuyor.” sözlerine yer verdi. Başkan Gökhan konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: Bunu bir sayın milletvekili çıkıyor, basının önünde olur olmaz bir biçimde eleştiri olsun diye söylüyor. İnsan bir sorar. Siz bir milletvekilisiniz. Soru önergesi verebilirsiniz, meclise taşıyabilirsiniz, bizzat bana sorabilirsiniz. Siz öyle yapmıyorsunuz basın önünde yalan yanlış bilgi veriyorsunuz. Söylediklerinin tamamı yanlış. Mühürledim mi? Mühürledim, kaçak. Şöyle bir anlayış oluşturulmaya çalışılıyor; ‘Bu belediye üniversiteye karşı.’ Hayır. Her türlü yardımı desteği, veriyorum. Ben kurumlarla muhatap olurum. Bu üniversitenin varlığı, gelişmesi, bu kentin geleceğidir. Zamanı geldiğinde kişilerle ilgili her türlü eleştiriyi yaparız, o ayrı bir konudur.”

“Kutlu’nun özür dilemesini bekliyorum”
“Herhalde bu AKP’li yöneticilerin huyu mudur, nedir? Bilmiyorum ama, biliyorsunuz sayın İl Başkanları da Belediye Başkan yardımcımızın evini belediye araçları ile taşıdığını ifade etmişti, resimler falan da koymuştu” diyen Gökhan, “Sonra onun iftira olduğu ortaya çıktı, halen daha özürünü bekliyorum. Benden değil ilgili başkan yardımcısından özür dilemesini bekliyorum. Herhalde seçim arifesinde ne kadar olumsuzluk olduğunu var sayarak böyle iftiralar atıyorlar. Tabi ben gereğini yaptım. Kendisiyle ilgili suç duyurusunda bulundum. Çanakkale belediyesi ile ilgili seçimler arifesinde daha buna benzer birçok konu gündeme getirilebilir. Ben de basın önünde Çanakkale halkına bunun cevabını vereceğim. Bu kentte kimlerin nasıl bir anlayış içinde olduğunu, nasıl iftiralarla bir yere varmaya çalıştıklarını Çanakale halkı görsün ve kararını versin” ifadelerini kullandı.

“Biz de laf değil, evrak konuşur, bilgi, belge konuşur”
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir