Başkan Gökhan, Basın Mensuplarıyla Teknik İnceleme Gezisinde Buluştu

09 Ocak 2014

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi Kayadere Kist Ocağı ile tamamlanma aşamasında olan Atıksu Arıtma Tesisi’ne düzenlediği teknik inceleme gezisinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek kamuoyunu aydınlatıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Gökhan, son günlerde yerel basın organlarında yer alan ve ‘çevrecilik’ söylemlerinin gündeme geldiği haberlere ilişkin düzenlemiş olduğu teknik inceleme gezisini, ilk olarak söz konusu haberlere konu olan Kayadere Kist Ocağı’ndan başlattı. Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından verilen ve 30 Ekim 2014 tarihine kadar geçerliliği bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşları Yapı Hammaddesi Üretim İzin Belgesi’ne sahip alanda basın mensuplarına açıklamada bulunan Başkan Gökhan, söz konusu alanda Belediye sınırları içinde bulunan mahalle ve caddelerin ve buna bağlı sokakların yol alt yapı dolgusunda kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan dolgu malzemesinin karşılanması işleminin gerçekleştirildiğini kaydetti. Bu alanın sadece belediye tarafından değil diğer kamu kuruluşları tarafından da kullanıldığını kaydeden Başkan Gökhan, gazetelerde bahsedildiği gibi bir durumun söz konusu olmadığını basın mensupları ile birlikte yerinde açıkladı.

Başkan Gökhan, ÇED belgesi bulunan, İl Özel İdaresi tarafından düzenlenen izin belgesine sahip, ruhsatlı alanda gerçekleştirilen işlemlerin, haberlere konu olduğu şekilde çevreye bir zararı bulunmadığına vurgu yaparak alanın hem orman arazisi olmaması hem de çevreye zarar veren herhangi bir atık atılmaması sebebiyle çevresel bir olumsuzluğun bulunmadığını belirtti. Başkan Gökhan, haberlere konu olan açıklamaların da asılsız olduğunu dile getirdi.

ATIKSU ARITMA TESİSİ’NDE SONA DOĞRU
Başkan Gökhan, basın mensupları ile birlikte çıkmış olduğu teknik inceleme gezisinde Atıksu Arıtma Tesisi’nde de incelemelerde bulundu. Proje ekibi tesisteki son çalışmalar hakkında bilgi verirken, Başkan Gökhan burada yapmış olduğu açıklamada, tesisin teslim tarihinin 18 Mart 2014 olduğunu ancak bu tarihten önce bitirileceğini ve yaklaşık bir ay içerisinde su alımına başlanacağını kaydetti. Deneme aşamasında olan tesisin, biyolojik bir tesis olduğuna da vurgu yapan Başkan Gökhan, bir boğaz kenti olan Çanakkale’de böyle bir tesisin oldukça önemli olduğunu sözlerine ekledi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir