Başkan Gökhan, Belediye Personeliyle Kahvaltıda Buluştu

Başkan Gökhan, Belediye Personeliyle Kahvaltıda Buluştu
30 Ocak 2017

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, özellikle geçtiğimiz günlerde kentte etkili olan kar yağışı boyunca görev yapan Belediye personeliyle kahvaltı etkinliğinde bir araya gelerek, özverili çalışmalarından dolayı tüm ekiplere teşekkürlerini iletti.

Yeni yılın ilk günlerinde kentte yaklaşık bir hafta boyunca etkili olan kar yağışı ve yoğun buzlanmaya karşı gece gündüz görev başında olan Belediyenin tüm birimlerinden çalışanlarla bir araya gelen Başkan Gökhan, buluşmadan duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başladı. Başkan Gökhan, “Artık gerçekten Belediye ekibi olarak, tüm müdürlüklerle işbirliği içerisinde, çok güzel çalışmalar yapıyorsunuz. Bunu sadece ben değil, bütün kent gözlemliyor. Bunun için öncelikle özverili çalışmalarından dolayı tüm birimlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Yaklaşık yedi gün boyunca etkili olan kar yağışında, hem kent merkezi hem de mücavir alanda yoğun olarak çalışmaların yürütüldüğünü, bu kapsamda sağlık hizmetleri başta olmak üzere kentlilerin ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaları adına gerekli çalışmaların yürütüldüğünü belirten Başkan Gökhan, “Bu çalışmalardan dolayı, Vali Yardımcımız Bekir Sıtkı Dağ, çalışmalardan memnun olduğunu ve başarıyla sürdürüldüğünü iletmiş. Aynı zamanda Üniversite yönetimi de memnuniyetini dile getirmiş. Bunlar çok önemli. Verdiğiniz çabaya dikkat edildiğini bilmeniz noktasında önemli” diye konuştu.

Küresel ısınmayla birlikte yağmur rejiminin değiştiğini, yağmurlu günlerde ekiplerin özveriyle çalışarak olası sıkıntıların en aza indirgendiğini kaydeden Başkan Gökhan, aynı özverinin kar yağışında da gösterildiğini sözlerine ekledi. Kentin giderek büyüdüğünü de belirten Başkan Gökhan, “Kent büyüyor, her geçen gün nüfusu artıyor. Her şey hızla gelişiyor. Elbette belediye hizmetleri de buna bağlı olarak gelişmek zorunda. Biz de araç gereç ve personel konusunda gelişiyoruz. Başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz artık tecrübeli. Sizler de tecrübelisiniz. Dolayısıyla çalışmalar başarıyla gidiyor. Bu imtihandan başarıyla çıktığımızı düşünüyorum. Gece gündüz demeden yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı da hepinize teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Başkan Gökhan, olumsuz hava koşullarının yanında son dönemde özellikle Barbaros Mahallesinde yaşanan su kesintilerine yönelik çalışma yürüten ekibe de teşekkürlerini ileterek, sürece ilişkin, “Barbaros Mahallesinde son 6-7 aydır belki de 1 yıldır çok fazla su kesintisi oluyordu. Barbaros Mahallesinde havaalanı uzatma çalışması oldu biliyorsunuz. Bu kapsamda Hacı Faik Caddesi kapandı. Bizim de su ve kanalizasyon hatlarımız o caddenin üzerindeydi. Biz de Havaalanına bu hatları deplase etmelerini söyledik. Bu çalışmayı yaptılar. Akabinde su patlakları yaşanmaya başlandı. Nedir diye baktığımızda, son derece kalitesiz bir boru kullanıldığını gördük. Bu durumun tespitinden sonra tekrar ihaleye çıktık ve hattı sıfırdan yeniledik. Yeni hat, inşallah sorunsuz bir şekilde hizmet verecek” şeklinde bilgi paylaşımında bulundu.

Kahvaltı etkinliğine Belediye Başkan Yardımcıları Ali Sürücü, Handan Özyayla ve Özleyiş Çetin, birim müdürleri ve birim çalışanları katıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir