Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, her ay düzenli olarak gerçekleşen Esnaf ve Sanatkar Odaları Birlik Başkanı Mustafa Vurucu ve Esnaf Odaları Başkanlarıyla yapmış olduğu düzenli toplantılara devam ediyor.

Bu ay Başkanlık Makamında gerçekleşen toplantıda, esnafın genel durumu ve yapılması istenilen çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Her ay düzenli olarak gerçekleşen toplantıların esnaflar açısından çok önemli olduğunu ve sorunların çözümü noktasında Başkan Gökhan’ın duyarlılık gösterdiğini kaydeden Birlik Başkan Vurucu, “Düzenli olarak bir araya gelmemiz sorunlarımızın çözümünde sağladı. Başkanımız küçük esnafın korunması noktasında birçok çalışma yaptı öncelikle Türkiye Belediyeler Birliğine “Esnaf Kurulu” oluşturulması için yazı yazdı. Beklide bu Türkiye’de bir ilk oldu. Yasalar çerçevesince olabildiğince esnafımızın yararına kararlar veriyor. Küçük esnaf için özellikle berberler ve kuaförler açısından önem arz eden su konusunda indirim yapılması için çalışmalar yaptı. Güney Marmara Kalkınma Ajansına esnafların yapacağı proje başvuruları için yardımcı oldu. Bunlar düzenli olarak bir araya gelmemizin sonuçları olarak karşımıza çıkıyor. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz dedi.

Başkan Gökhan görüşmede; Esnafımızın moralinin yüksek olması kentimiz için çok önemli çünkü yerel kimliğimizle bizler alışveriş ettiğimiz gibi her gün kentimize gelen birçok yabancı konuğumuzda esnafımızdan alışveriş ediyor. Ekonomik yansımalar olumlu olduğu sürece esnafımızın da yüzü gülüyor. Gelen alışveriş yapan insanlarla iletişimleri daha farklı oluyor. Bir kentte esnaf olmazsa olmaz. İşler yürümez dedi.

Bizim yerel yönetim anlayışımız içinde herkes vardır diyen Gökhan, sizler oda yöneticileri olarak birer demokratik kitle örgütüsünüz ve sizlere bağlı bulunan esnafların sorunlarını dile getirip haklarını korumak zorundasınız. Her zaman söylediğim gibi ben de esnaflıktan geliyorum. Sıkıntıları iyi biliyorum. Kentimize dışarıdan gelenlerin bu kentin ekonomisi alıp gitmesine göz yummuyorum. Yasalar çerçevesinde de esnafımızı korumaya çalışıyorum. Toplantılarımız düzenli olarak devam edecek dedi.

Birlik Başkanı Vurucu ise; katıldığımız seminer ve toplantılara gelen birlik başkanlarına, oda başkanlarına sizinle yaptığımız toplantıları örnek göstererek, diğer illerde de böyle bir çalışmanın yapılması gerektiğini vurguluyoruz. Toplantılarımız diğer illere de örnek olacaktır diye konuştu.

[canakkale.bel.tr]