Başkan Gökhan, Kent Konseyi Seçmen Beyannamesine Uyacağına Söz Verdi

21 Ocak 2014

Çanakkale Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan, Çanakkale Kent Konseyi’nin hazırladığı Seçmen Beyannamesine uyacağını deklare etti.

Çanakkale Kent Konseyi tarafından düzenlenen Yürütme Kurulu üyeleri, Kadın, Engelli, Gençlik Çevre Meclisleri, Çalışma grupları ve 7 mahalle meclisinin bir araya geldiği toplantı da konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan önemli mesajlar verdi.

Çanakkale Kent Konseyi Seçmen Beyannamesi çalışma gurubu tarafından uzun süren toplantılar ve toplumun tüm kesimlerinin öngörüş ve önerileri ile hazırlanan, Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan seçmen beyannamesine uyacağını ifade eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Ben aday olarak seçmen beyannamesine aynen uyacağımı deklare ediyorum. Yarın bunun hesabını benden sorabilirsiniz. Seçilir de uymazsam bana bunu her zaman her toplantıda hatırlatabilir. Genel Kurulda hesabını sorabilirsiniz” dedi.

Yönetimlerde katılımcılığın önemine dikkat çeken Başkan Gökhan; “Demokrasilerin olmazsa olmazı katılımcılıktır. Böyle bir sürecin olmadığı bir yönetim biçiminde demokrasiden söz edemeyiz. Katılımcılık sürecini çok önemsiyoruz. Bunu böyle yaptığımız için huzur içerisinde yaşıyoruz. 2004 yılından bu yana yürütme görev alanlarla beraberiz. Büyük emek sarf ederek bu sürecin bugünlere gelmesine katkı sunan yürütme kurullarına teşekkür ediyorum. Belediye başkanlığıma yeniden aday yapılmamda sizlerin ciddi payı var. Şu manzara genel merkezi beni yeniden aday yapma mecburiyetinde bıraktı. Buradaki katılımcılık anlayışı; insanların ötekileştirilmeden dışlanmadan, dinsel, ırksal kökenine, cinsiyet farkına bakılmadan engelli, yaşlı, çocuk, Kürt, Laz, Roman vatandaşlarımızla bu kentte özgürce yaşamanın göstergesidir. Sizlere teşekkür ediyorum. Sizin sayenizde yeniden aday yapıldım. Bu süreçte çevre, kadın hakları mücadelemize devam edeceğiz. Onlara karşı yapılan şiddete karşı mücadele ederken çocuk yaşta evliliklere tepkimizi de göstereceğiz. Demokrasi düşmanlarına karşı olan tepkimizi koymaya devam edeceğiz. Engellilerimizin hakları için çalışmaya devam edeceğiz. A’dan Z’ye ne yapmamız gerekiyorsa gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz, çocuklarımızla yapacağız. Önümüzde mutlu günler olacağını müjdeleyebilirim” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz da “Bu vaatleri, söylenenleri unutmuyoruz; seçmen beyannamesine uyulmadığı takdirde belediyenin yakasına yapışacağımız bilinmelidir.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir