Başkan Gökhan: “Önümüzdeki 5 Yıl Boyunca Çanakkale’yi Yönetmeye Talibim”

Başkan Gökhan: “Önümüzdeki 5 Yıl Boyunca Çanakkale’yi Yönetmeye Talibim”
25 Aralık 2013

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Belediye Başkan adaylığı kesinleşen Ülgür Gökhan, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda Ak Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Daniş ve MHP Belediye Başkan adayı Halil Rüştü Akgün’e başarılar dileyen Başkan Gökhan, “Seçim yarışında diğer adaylara başarılar diliyorum. Bugüne kadar hakkımda çıkan karalama kampanyalarına karşı göz yumdum. Ama seçim döneminde CHP İl Partisi’ne dil uzatanlara karşı sessiz durmayacağım. Her kim olursa olsun haklarında yasal süreç başlatacağım. Örgütle herhangi bir problemim yoktur. Bundan sonra sadece yerel seçimlere değil, 2015 yılı genel seçimlerine de hazırlanacağız. Küslüklerle geçirecek zamanımız yok.” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, seçim startını verdi. Dün CHP İl Binası’nda basın toplantısı düzenleyen Başkan Gökhan, önümüzdeki 5 yıl boyunca Çanakkale halkını yönetmeye hazır olduğunu açıkladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin demokratik bir zeminde gerçekleşeceğini söyleyen Gökhan, AKP’li Mehmet Daniş ve MHP’li Halil Rüştü Akgün’e başarılar diledi.

“ÇANAKKALE HALKI YALAN HABERLERE İNANMADI”
Basın toplantısında hakkında çıkan haberleri değerlendiren Başkan Gökhan, “Ben Ülgür Gökhan olarak mahkemelerde hesap veriyorum. Hakkımda birçok haber yapıldı. Yargı sürecinde olan konuları yalan yanlış iddialarla kamuoyuna aktaranlar oldu. Örgüt yönettiğimi söylediler, o dava Yargıtay’dan döndü. Ben Çanakkale’den çıkacak sonucu bekliyorum. Bu olayı bana tezgâhlayanların nereye gittiğini, nasıl görevden alındığını Konya’ya bakarsanız anlarsınız. Su operasyonunda birebir biz müdahil olduk. Çanakkale halkının kaybolan hakkını aramak için ne gerekiyor ise onu yaptık. Su operasyonunda belediyenin kaybı söz değildir. İmar davası dediler, şu anda tüm belediye meclisindeki parti üyeleri ile birlikte yargılanmaktayız. Yeşil alanı menfaat karşılığı konuta çevirdiğimiz söyleniyor. Bugünde olsa yine aynı kararları alacağımız konular yüzünden yargılanıyoruz. Yüzde yüz suçsuz bulunacağımız bir dava bu. Benim suçlu olduğum hiç bir konu yoktur. 5 yıllık defterlerim didik didik arandı. Bir tek kuruş almadığım ortaya çıktı. Aklandım. Ama bunlara Çanakkale halkı inanmadı, inansaydı eğer kamuoyu araştırmalarında bu sonuç çıkmazdı. Yeniden aday seçilmezdim.”

“YASAL SÜREÇ BAŞLATACAĞIM”
Çanakkale Belediye Başkanlığı görevini yürütürken sessizliğini koruduğunu belirten Başkan Gökhan, bundan sonra çıkan her türlü yalan haber hakkında yasal yollara başvuracağını söyleyerek; “Bunu buradan ilk ve son kez söylüyorum. Çanakkale Belediye Başkanı olduğum süre içerisinde göz yumduğum karalama kampanyasını, parti temsilciliği yaptığım sürede kabul etmeyeceğim. Bizi sindirmeye çalışanlara avazımız çıktığı kadar bağıracağız. Sesimizi duyuracağız. Bundan sonra yasal haklarımı kullanacağım. Çünkü yerel seçim döneminde CHP’nin yani örgütümün temsilcisi olacağım. CHP’ye dil uzatanlara karşı da sessiz kalmayacağım” dedi.

“GÜCÜMÜZÜ İÇ ÇATIŞMALARLA TÜKETMEYECEĞİZ”
Toplantının sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Gökhan, parti içi çekişmeler hakkında çıkan iddialara da yanıt verdi. Örgütle hiçbir problemi olmadığını belirten Başkan Gökhan; “Hem örgütümü istemeyeceğim, hem kötüleyeceğim birde o partiden gidip belediye başkanı olacağım. Bu mantık dışı bir söylemdir. Parti içerisinde ayrılık, rekabet yoktur. İsmail Özay ve Cem Belli Çanakkale’ye hizmet etmiş önemli kişilerdir. Yerel seçim döneminde karşımda olan Mehmet Daniş, Halil Rüştü Akgün’de sürekli olarak beraber iş yaptığım ve tanıdığım insanlardır. Seçimlerin demokratik geçeceğine eminim. Çanakkale halkı, özgürlüğüne,çevre hakkına,insan haklarına, düşünce hakkına özen gösterir ve dışlanmadan kardeşçe yaşamak ister. Bundan sonra, gücümüzü iç çatışmalarla tüketmeyeceğiz. Küskünlere hayırlı işler. Siyasetimizi, kampanyamızı ve projelerimizi kapı kapı dolaşarak anlatacağız. Sadece yerel seçimlere değil, 2015 yılı genel seçimlerine de hazırlanacağız. Küslüklerle geçirecek zamanımız yok. CHP iktidarını Çanakkale’de sürdüreceğiz.” dedi.

“EN AZ ÜÇ BELEDİYE”
Başkan Gökhan’ın, 30 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmesini değerlendiren CHP İl Başkanı Hamza Karagöz, CHP’nin Çanakkale’de en az üç belediye daha kazanmak istediğini söyledi. Başkan Gökhan’ı adaylığı için tebrik eden Karagöz, CHP’nin bundan sonraki hedefinin seçim sandığı olduğunu ifade etti.

“YOLSUZLUKLARIN HESABI VERİLECEKTİR”
Ülgür Gökhan’ın adaylığı hakkında açıklama yapan Çanakkale CHP Milletvekili Ali Sarıbaş ise yolsuzluk operasyonlarına atıfta bulundu. CHP’nin artık kitle partisi olarak hareket ettiğini söyleyen Sarıbaş; “Türkiye’de 1989 ruhunu yeniden yaşatacağız. CHP artık bir kitle partisidir. Ülgür Gökhan’ın yeniden seçilmesi, Çanakkale’mize milletimize ve ülkemize hayırlı olsun. İktidarın ampul rezidansları patlamıştır. Ampulün dayanma süresi vardır. 11 yılda sonuna gelmiştir. Yolsuzlukların hesabı verilecektir” dedi.

“ARTIK BİRLİK OLMA ZAMANIDIR”
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’den aday olarak İsmail Özay’ı desteklediği iddia edilen CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Başkan Gökhan’ın adaylık değerlendirmesinde bulunan başka bir isim oldu. Her seçim dönemi öncesinde ufak tefek kırgınlıkların yaşandığını söyleyen Soydan; “Biz her seçim dönemi öncesinde aramızda kavga ediyoruz. Ama artık adayımız belli olmuştur. Şimdi küskün olayım da oylar Ak Parti’ye mi gitsin. Artık birlik olma zamanıdır. Yolsuzluklara karşı CHP tek başına karşı hareket edecektir.” diye konuştu.

“HAKSIZLIKLARIN KARŞISINDA DURACAĞIM”
CHP İl Binası çıkışında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Başkan Gökhan, Çanakkale halkına seçimleri kazanma sözü verdi. Burada da bir konuşma gerçekleştiren Başkan Gökhan; “Halkım bana güveniyor, bu seçimleri yeniden kazanacağız. Size söz veriyorum. Tüm haksızlıkların karşısında duracağım. Kadınlara mobbing uygulayanlara, insanları taciz edenlere, haksız yere işten atılanlara, kitap okudu diye haklarında dava açanlara sahip çıkacağım.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir