Başkan Gökhan Tarım Zirvesinde Yerel Kalkınma Projelerini Tanıttı

Başkan Gökhan Tarım Zirvesinde Yerel Kalkınma Projelerini Tanıttı
01 Ekim 2021

İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi'nde düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi, 1 Ekim 2021 Cuma günü düzenlenen etkinlikler ile devam etti.

Çanakkale Belediyesi'nin de yerel kalkınma projeleri ve faaliyetleri ile yer aldığı zirveye katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, tarımsal kalkınma zirvesinin 2. gününde ülke tarımının ve yerel kalınma sorunlarının ele alındığı sunumlara katılırken, diğer yandan diğer belediyelerin yerel kalkınma projelerini tanıttığı stantları da gezerek, düzenlenen proje ve faaliyetlerle ilgili bilgi edindi. 

Zirve kapsamında düzenlenen tarım fuarında yerel kalkınma faaliyetleri ile yer alan Çanakkale Belediyesi standı da konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Katılımcılardan yoğun ilgi gören Çanakkale Belediyesi standını zirvenin 2. gününde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu'nun yanı sıra Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği temsilcileri de ziyaret etti.

Konuklarını Çanakkale Belediyesi standında ağırlayan Başkan Gökhan, yerel kalkınmaya yönelik hayata geçirilen projeler ile ilgili bilgilendirmede bulundu. ÇAKOOP ve Troida Kadın Kooperatifi tarafından üretilen ürünleri de konuklarına tanıtan Başkan Gökhan, Çanakkale'nin yerel ürünlerinden verdi. 

Diğer yandan Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay, tarım zirvesinde Yerel Kalkınma Çalışmaları başlığında bir sunum gerçekleştirdi. Mutluay sunumunda Çanakkale Belediyesi Yerel Kalkınma Biriminin gerçekleştirdiği yerel kalkınma proje ve faaliyetlerinin yanı sıra, ÇAKOOP ve Troida Kadın Kooperatifi çalışmaları ile ilgili de bilgi verdi. Sunumunu sürdüren Mutluay, yerel kalkınmanın önünde bulunan engellerin nasıl aşılabileceğine ilişkin çözüm tavsiyelerine ilişkin değerlendirmede bulundu.  

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir