Başkan Gökhan Teknik İnceleme Turunda

23 Nisan 2013

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kentte yapımı devam eden alt ve üst yapı çalışmalarını teknik ekibiyle birlikte yerinde incelemeye devam ediyor.

İnceleme programı kapsamında ilk olarak önemli alt yapı yatırımlarından olan Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirilen, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı toplam uzunluğu: 8 bin 773 metre olan altyapı şebeke hattı revizyon çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Gökhan çalışmaların seyrine ilişkin yetkililerden bilgiler aldı.

Belediye yetkililerinden yapılan açıklamada kentin en önemli ana arterlerinden biri olan Atatürk Caddesi’nin teknik alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek üst yapı çalışmaları ile yol, kaldırım, tretuar ve refüjleri düzenlenip, peyzaj uygulamaları tamamlanarak sağlam, estetik ve modern görünümüyle kente kazandırılacağı belirtildi.

Ülgür Gökhan Atatürk Caddesi’nin ardından Yeni (Barış) Kordon Düzenleme Projesi kapsamında sona yaklaşılan üst yapı çalışma alanlarında da incelemelerde bulundu. Sadece yaya trafiğine açık olan Yeni (Barış) Kordon Düzenleme Projesi, toplam proje alanı 10 bin 407 m2 olup, bünyesinde 2 adet meydan, çocuk oyun alanları, açık hava spor alanları, görme engelliler için yürüyüş aksı, wc-duş, soyunma kabinleri, bisiklet yolu ve plaj voleybolu sahası barındırıyor.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir