Başkan Gökhan ve ÇAKAB Üyesi Belediye Başkanları Düzenli Depolama Alanını Gezdi

Başkan Gökhan ve ÇAKAB Üyesi Belediye Başkanları Düzenli Depolama Alanını Gezdi
02 Temmuz 2021

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇAKAB üyesi Belediye Başkanları ile beraber Düzenli Depolama Tesisini ziyaret etti.

2 Temmuz 2021 Cuma günü Düzenli Depolama Tesisine düzenlenen ziyarette ilk olarak Başkan Gökhan ve birlik üyesi Belediye Başkanları, SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Metin Suadiyeli ve firma yetkilileri ile çalışma ofisinde bir araya gelerek tesiste düzenlenen çalışmalar ile ilgili bilgi edindi. Tesis çalışmalarına ilişkin yapılan bilgi edindirmenin ardından Başkan Gökhan ve Belediye Başkanları, yapımı devam eden Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisini gezdi. Önümüzdeki aylarda faaliyete başlaması tasarlanan tesisi firma yetkilileri eşliğinde dolaşan Belediye Başkanlarına, tesisin çalışma prensiplerine ilişkin bilgi edindirilmede bulunuldu. 

Tesis Gezisinin ardından Başkan Gökhan ve ÇAKAB Üyesi Belediye Başkanları, firma yetkilileri ile beraber SUEZ'in 2. yılı pastasını kesti.

Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi Hakkında

Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi evlerimizden çıkan atıkların içerisindeki geri kazanılabilir malzemeleri ayrıştırma kabiliyetine sahip olacak ve tam otomatik kontrol odasından (SCADA) yönetilebilecektir. Poşet açıcı ve elekler vasıtası ile boyutlandırılan atıklar ayrıştırma işlemini basitlaştıracaktır. Daha sonra metal, alüminyum, plastik, karton ve kağıt gibi geri kazanılabilen malzemeleri balistik, optik, manyetik ve eddy current gibi ayrıştırıcılar yardımı ile ayıracaktır. İleri teknoloji ürünü olan bu ayrıştırıcılar, geri kazanılabilen malzemeleri ayırdıktan sonra balya pres makinesiyla balyalanarak ilgili geri dönüşüm tesislerine sevk için hazır hale getirilecektir. Geri kazanılamayan fakat yanma özelliğine sahip maddeler ise önce kırıcılarda kırılarak küçültülecek , sonra kurutma hollerinde kurutularak atıktan türetilmiş yakıt olarak (ATY)satışa hazır hale getirilecektir.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir