Başkan Gökhan’dan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Murat ve Müzelere Ziyaret

Başkan Gökhan’dan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Murat ve Müzelere Ziyaret
01 Nisan 2021

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi'nde bulunan tematik müzeleri ziyaret etti.

Başkan Gökhan ilk olarak ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Murat'ı Belediye Başkan Yardımcıları ile beraber ziyaret etti. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette Başkan Gökhan, üniversite çalışmaları ile ilgili bilgi edindi. Ziyaret sonunda ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Başkan Gökhan'a doğum günü sürprizinde bulunurken, mutlu yıllar diledi.

Başkan Gökhan ardından Terzioğlu Yerleşkesinde bulunan Mühendislik Fakültesi'ndeki Yer Bilimleri ve Doğa Tarihi Müzesi'ni ziyaret etti.  Başkan Gökhan ve Belediye Başkan Yardımcılarının gerçekleştirdiği ziyarette ilk olarak müze ile ilgili ve sergilenen kayaçlar ile ilgili genel bir bilgi edindirme sunumu düzenlendi. Ardından müze sorumluları ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Tolga Bekler eşliğinde müzeyi dolaşan Başkan Gökhan, sergilenen kayaç, minarel ve fosiller ile ilgili bilgi edindi.

Başkan Gökhan son olarak Deniz Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'nde bulunan Piri Reis Deniz Müzesi'ni ziyaret etti. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ekrem Şanver Çelik ve müze sorumluları eşliğinde düzenlenen müze gezisinde Başkan Gökhan'a sergilenen deniz canlılarına ilişkin bilgi edindirmede bulunuldu. Gezi sonunda müze sorumlusu Öğretim Görevlisi Pınar İşmen, Başkan Gökhan'a deniz kabuğu armağan etti.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir