Başkan Gökhan’dan Üniversite Öğrencilerine Nasihat

Başkan Gökhan’dan Üniversite Öğrencilerine Nasihat
03 Kasım 2009

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Onsekiz Mart Üniversitesi Halkla İlişkiler Topluluğu üyeleri ile biraraya geldi.

Topluluk Akademik Danışmanı Öğretim Elemanı Gökhan Bayram?ın da katıldığı etkinlikte öğrencilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, üniversitenin Çanakkale?ye çok büyük katkı sağladığını belirterek, ?Yıllar önce kentteki sivil dinamikler olarak bu kentte bir üniversite olmasında ısrar etmiştik. Bu ısrarlarımız sonunda kentimizde dünyanın sayılı üniversitelerinden birisi kurulmuş oldu? dedi.

Öğrenci olmanın yalnızca derslere, sınavlara girip mezun olmaktan ibaret olmadığını da belirten Başkan Gökhan, öğrencilik döneminin aksine kişinin sosyal yaşamın içinde yer alması gerektiğinin üzerinde durdu.

Özellikle kente yüksek öğrenim için gelen öğrencilerin kendilerini birer konuk gibi değil, bu kentin hemşerisi olarak hissetmeleri gerektiğini de vurgulayan başkan Gökhan, ?Öğrencilerimizin bu topluluklara üye olarak hem kent, hem de kendileri için yararlı projelere katılması gerçekten çok güzel bir durum. Üniversite gençliğimizin yaptığı bu çalışmaları da dikkat ve beğeni ile izliyorum? dedi.

Pek çoğu kente yeni gelmiş üniversiteli öğrencilere ?Ben sizlerin yöneticisi değil, sizlerin temsilcisiyim? diyen Başkan Gökhan, ?Nasıl ki sizlerin yöneticisi okulunuzdaki Rektörünüz ve diğer idarecileriniz ise, ben de sizlerin sorunlarını tespit etmek ve onlara çözüm bulmak adına sizler tarafından görevlendirilmiş temsilcinizim? dedi.
?Yaptığınız eylemlerle, sergilediğiniz örnek tavırlarla fark edilmeli ve örnek olmalısınız? şeklinde de konuşan başkan Gökhan, ?Dünyada bunun en iyi örneklerinden biri 34 yaşında sahip olduğu azim, kararlılık, devrimci ruh ile Çanakkale Savaşlarına komutanlık eden ve bugün 86. yaşını kutlayan Cumhuriyet?le insanımızı tanıştıran Mustafa Kemal Atatürk?tür? şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir