Başkan Kuzu, Akülü Tekerlekli Sandalyeleri Sahiplerine Teslim Etti

21 Haziran 2012

Çan Belediyesi’nin engellilere yönelik olarak yaptığı hizmetler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Çan Belediyesi 5 adet katlanabilir akülü tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, ÇAREDER Yöneticileri Mücahit Karaca ve Halil Sarıoğlu engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, akülü arabaları sahiplerine teslim ettiler. Vatandaşlarla sohbet ederek aynı zamanda onların dertlerini de dinleyen Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu “İnşallah bugün yaşama arzusunun perçinlendiği bir gün olur. Sizlerin yüzünün gülmesi bizler için her şeyden önemli, sizin mutlu gününüz bizim mutlu günümüzdür” dedi. Başkan Kuzu şu açıklamalara yer verdi: “Bizler tüm vatandaşlarımız için, vatandaşlarımıza yaşamaya değer bir şehir sunarak, onların yaşam kalitesini artırmak için çalışıyoruz. Sosyal Belediyeciliğin bir gereği olarak engelli vatandaşların her türlü sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz ve Belediyemizin imkanları ölçüsünde elimizden geldiğince vatandaşlarımızın dertlerine derman olmaya çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımıza karşı “hassas olmanın ötesinde bilinçli olma” çabası içerisindeyiz. Bu anlayışımızı da yaptığımız çalışmalarda ortaya koyuyoruz. Özellikle engelli vatandaşlarımızın ortak toplumsal alanlarda kullanım alanlarını kolaylaştırmak için, gerek yollarda gerek de yeni yaptığımız yapılarda gerekli özeni gösteriyoruz. Yeni yaptırdığımız Düğün Salonumuz ve inşaatı devam eden Termal Otelimiz engelli vatandaşlarımızın buraları rahatça kullanabilmeleri için onlara uyumlu planlanmıştır”.

Akülü tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi; yaşları 29, 36, 52, 58 ve 67 olan engelli vatandaşlarımız, hayatlarının bir nebze olsun kolaylaşacağını ve hiç kimsenin yardımı olmadan rahatça gezip dolaşabilecekleri için çok mutlu olduklarını dile getirerek, “aynı zamanda unutulmamanın verdiği mutluluğu da yaşıyoruz” şeklinde konuştular. Allah razı olsun diyen vatandaşlar bu işte emeği geçen başta Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu olmak üzere herkese teşekkür ettiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir