Başkan Vekili Adnan Güler Kentteki Etkinliklere Katıldı

20 Ekim 2015

Çanakkale Belediye Başkan Vekili Adnan Güler kentte düzenlenen sosyal ve kültürel içerikli pek çok etkinliğe katılarak kentlilerle bir araya geldi.

Başkan Vekili Güler, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü’ndeki Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Özellikle dezavantajlı çocuklar ve aileleri için erken çocukluk hizmetlerinin sağlanmasını hedefleyen Merkezin açılışının ardından konuklar hem merkezi hem de aynı anda açılışı gerçekleşen sualtı fotoğraf sergisini gezme imkânı buldu.

Güler ayrıca, hafta sonu oynanan Boğazgücü Engelliler – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye karşılaşmasına da katıldı. Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Liginde mücadele eden Boğazgücü Engelliler takımı, 18 Mart Spor Salonundaki karşılaşmada büyük mücadele verirken, karşılaşma Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin galibiyeti ile sonuçlandı.

Başkan Vekili Adnan Güler, Kepez’de bulunan Adile Naşit Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin de açılışına katıldı. Konuşmaların ardından açılışı gerçekleşen merkezi gezen konuklar, aynı zamanda yöneticilerden de bilgi aldı.

Kentte düzenlenen bir başka etkinlik ise ‘Camın Rüyası, Suyun Sevdası’ isimli Cam ve Ebru Sergisi oldu. 19 Ekim Pazartesi günü ÇTSO Çanakkale Evi’nde açılışı gerçekleşen sergiye Başkan Vekili Adnan Güler de katılarak, eserler hakkında bilgiler aldı. Ayşegül Demir’in cam, Bahar Yadigar’ın ise ebru sanatından oluşturdukları eserlerin bulunduğu sergi, 30 Ekim 2015 tarihine kadar ÇTSO Çanakkale Evi’nde ziyarete açık kalacak.

Başkan Vekili Adnan Güler aynı gün Cem Evi’nde düzenlenen Muharrem Orucu yemeğine de katıldı. Muharrem ayının geleneklerinden biri olan muharrem orucunu açan Cem Evi sakinleri ile birlikte yenen yemeğin ardından, etkinlik sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir