Basketbolda Play Out Karşılaşmaları Kura Çekimi Yapıldı

15 Mayıs 2015

Çanakkale’de düzenlenen TB3L-EBBL Play Out Turnuvası öncesinde basın toplantısı ve kura çekimi Çanakkale Seramik Müzesinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş ve Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğü Yetkilisi Gökhan Tokatlı’nın yanı sıra Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, TBF Çanakkale İl Temsilcisi Murat Firidinoğlu da katıldı.

Toplantıda, Çanakkale’deki 100. Yıl Anma Törenleri nedeniyle yaşanılan yoğunluğun, organizasyonu da etkilediğine değinen Türkiye Basketbol Federasyonu Çanakkale İl Temsilcisi Murat Firidinoğlu aksaklıkların giderildiğinin bilgisini verdi. Ayrıca turnuva logosu olarak ‘Mehmetçik Şehitler Abidesi’ni seçen TBF’ye teşekkür etti.

Yeşilyurt Başantrenörü Volkan Aydın da turnuvanın Çanakkale’de yapılmasından duyduğu memnuniyeti şu şekilde anlattı:

“Bu şehirde basketbol oynamaktan çok mutluyuz. Salon ve imkanlar gerçekten çok güzel.” Aydın, oynayacakları karşılaşmalar ilgili ise; “Bizi daha önce de olduğu gibi çok zorlu maçlar bekliyor. Bizim gibi küçük bütçeli ama büyük işler başarmaya çalışan takımlar için zor olacak olsa da, elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz.”

Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş, turnuva ile ilgili görüşlerini şu sözlerle paylaştı:

“Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı sebebiyle turnuvamızı bu güzel şehrimizde yapmayı düşündük. Salonumuz çok güzel ve bizler de salon ile ilgili gereken her şeyi tamamladık. Turnuva ile ilgili de tüm hazırlıklarımızı yaptık. Hem bizler, hem de takımlarımız turnuvaya hazırız. Müsabakalar, TBF TV’den yayınlanacak.
Bizler bu liglerimize gereken değeri vermek için çabalıyoruz. Sonuç olarak, takımlarımızın kaliteli bir 3.Lig’de yer alabilmek adına uğraş verecekleri ve iyi mücadelelere sahne olacak bir turnuva olacak diye düşünüyorum. Her dört takımımız için de güzel bir kura çekimi oldu. Birbirlerini iyi tanıyan takımlar karşı karşıya gelecekler. Keyifli bir turnuva izleyeceğimizi düşünüyorum.”

TB3L-EBBL’de Kura çekimi sonucunda belirlenen ilk gün programına göre; Anafartalar Spor Salonunda saat 15:00’da Yeşilyurt ile Yalova Belediye, saat 17:00’da ise Melikgazi Belediye ile Kuşadası Gençlik takımları karşı karşıya gelecek.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir