Battlefield 1’de Çanakkale Savaşı Göründü!

05 Ekim 2016

EA DICE’ın geliştirdiği ve Electronic Arts’ın yayınlayacağı askeri FPS serisi Battlefield’in yeni oyunu olacak Battlefield 1’in yeni bir tanıtım videosu yayınlandı. Yayınlanan yeni tanıtım videosunda Çanakkale cephesinden izler görme şansını buluyoruz. “Haberci” isimli görevin geçeceği Gelibolu bölgesine odaklanan video ilginizi çekecek.

Bu yılın belki de en heyecanla beklenen oyun Battlefield 1. Sadece bizim için söylemiyorum, bu durum tüm dünya için geçerli. Birinci Dünya Savaşı hem zor, hem de büyük merak uyandıran bir oyun fikri. Bizim için özel bir merak kaynağı çünkü Birinci Dünya Savaş’ında yer alan devletlerden biriydik.

Çanakkale Savaşı ve Battlefield 1

Çanakkale sahillerinden çatışma anlarını ekranlarımıza getiren video İngilizlerin 1. Dünya Savaşı’ndaki Çanakkale kuşatmasını gösteriyor. Hem 1. Dünya Savaşı hem Osmanlı Devletinin yer alması hem de Türkçe altyazı desteğinin olmasıyla bizi bizden alacak gibi gözüken oyun 21 Ekim 2016’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca Battlefield 1’i PC’de Origin Access üyeliği; Xbox One’da ise EA Access üyeliği bulunan oyuncuların çıkışından 1 hafta önce 13 Ekim tarihinde oynayabileceğini hatırlatalım. Elbette oyun şimdiden tepki çekti. Eğer bize İngiliz tarafı gösteriliyorsa, oyuncular Türkleri mi vuracak? Ayrıca Çanakkale cephesini, İngiliz tarafının hezimeti olarak gösterme ihtimali de bulunuyor. Tüm bu soruların cevabını 21 Ekim’de PC, PS4 ve Xbox One’a gelen Battlefield 1 çıkınca öğreneceğiz. Bakalım Çanakkale cephesi, oyunda nasıl tepkilere yol açacak?

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir