Bayram Süresince Ücretsiz Seferler Düzenlenecek

10 Ekim 2013

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı süresince mezarlıklar ile Kurban Satış ve Kesim Yeri’ne ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.

Çanakkale Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan bilgilendirme şöyle:

15-18 Ekim 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı’nda Çanakkale Belediyesi bu yıl da kentlilere ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak. Bayram süresince gerek mezarlıklara gerekse Kurban Satış ve Kesim Yeri’ne gitmek isteyen kentlilerimiz, ücretsiz seferlerden faydalanabilecek. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün çalışmaları kapsamında ücretsiz seferler 14 Ekim Arife Günü’nden başlayacak. Arife günü, sabah 10.00’dan akşam 18.00’e kadar yarım saatte bir Öğretmenevi Durağından Mezarlık ile Kurban Satış ve Kesim Yeri’ne seferler gerçekleştirilecek.

Öte yandan Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 15 Ekim tarihinde saatte bir, bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günü olan 16-17-18 Ekim tarihlerinde ise iki saatte bir olmak üzere sabah 10.00’dan akşam 18.00’e kadar Eski Fen Lisesi karşısındaki Öğretmenevi Durağından; Demircioğlu Caddesi, Belediye önü, Balıkesir Caddesi istikametinden hem eski ve yeni mezarlığa hem de Kurban Satış ve Kesim Yeri’ne ücretsiz olarak seferler düzenlenecek.

Ayrıca dileyen kentlilerin Ç9 Otogar Hattını kullanarak, Kurban Satış ve Kesim Yeri ile eski-yeni mezarlığa ulaşım sağlayabilecekler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir